OPRAC.:
Mateusz Pietras
Polacy bez medalu w drugim dniu mistrzostw Europy w szermierce
Polacy bez medalu w drugim dniu mistrzostw Europy w szermierce TWITTER/PZ SZERM
Biało-Czerwoni drugi dzień rywalizacji na mistrzostwach Europy w szermierce zakończyli bez medalu. Najbliżej był Krzysztof Kaczkowski, który zajął szóste miejsce w szabli. Polskie szpadzistki Renata Knapik-Miazga, Kamila Pytka i Magdalena Pawłowska poza miejscem medalowym. W piątek, 16 czerwca, brązowy medal zdobył Mateusz Antkiewicz. Impreza rozgrywa się w bułgarskim Płowdiw.

Drugi dzień mistrzostw Europy w szermierce

Francuzka Alexandra Louis Marie w szpadzie i Gruzin Sandro Bazadze w szabli zostali w bułgarskim Płowdiw mistrzami Europy.

Na 9. pozycji sklasyfikowana została Renata Knapik-Miazga. Natomiast druga z Biało-Czerwonych Kamila Pytka była 11.
W szabli mężczyzn na 6. miejscu mistrzostwa Europy zakończył Krzysztof Kaczkowski.

Na drodze Polaków medaliści imprezy

Na drodze do tytułu mistrzyni Europy 27-letnia Louis Marie w 1/16 finału pokonała Magdalenę Pawłowską 15:13, a w kolejnej rundzie była bliska porażki z Knapik-Miazgą. Polka prowadziła niemal do ostatniej sekundy regulaminowego czasu, a w dogrywce Francuzka sześć sekund przed końcem zadała zwycięskie trafienie na 14:13.

W finale Francuzka wygrała z Marą Navarrią 15:8. Włoszka, która w 1/8 finału pozbawiła nadziei na medal Pytkę, w 2018 roku była mistrzynią globu, a przed rokiem w Antalyi wywalczyła brąz mistrzostw Europy.

Krzysztof Kaczkowski przegrał w ćwierćfinale z późniejszym wicemistrzem Europy - Andrasem Szatmarim. Polak uległ Węgrowi 9:15.

W piątek, pierwszym dniu zawodów, brąz w szpadzie wywalczył Mateusz Antkiewicz.

Zakończenie zawodów - w niedzielę. Na planszy pojawią się szablistki i floreciści.

W Płowdiw toczy się tylko rywalizacja indywidualna. Turnieje drużynowe tej rangi zostaną rozegrane jako część Igrzysk Europejskich. Pierwotnie w Polsce miały się odbyć całe mistrzostwa Europy, ale wskutek porozumienia organizatorów ze stowarzyszeniem Europejskie Komitety Olimpijskie (EOC) sportowcy z Rosji i Białorusi nie wezmą udziału w tej imprezie. Dlatego decyzją światowej federacji część mistrzostw Europy przeniesiono do Bułgarii, a programie igrzysk pozostały zmagania zespołów.(PAP)