Wasilewski wrócił do składu lidera tabeli

Marcin Wasilewski rozegrał pierwszy w tym sezonie ligowym mecz w barwach Leicester. Jego zespół wygrał na boisku Evertonu 3:2 i umocnił swą pozycję lidera tabeli.

Polski obrońca wcześniej grał tylko w spotkaniach o Puchar Ligi. Rewelacyjne występy kolegów w Premier League oglądał z ławki rezerwowych albo z trybun, gdy nie znalazł się w kadrze meczowej. W sobotę dostał szansę od trenera Claudio Ranieriego i spisał się dobrze. Jak zwykle grał ofiarnie, walecznie, w końcówce meczu zobaczył żółtą kartkę.

Prowadzenie dla gości uzyskał w 27 minucie z rzutu karnego Riyad Mahrez. 5 minut później do wyrównania doprowadził Romelu Lukaku, który huknął pod poprzeczkę, zdobywając 7. gola w siódmym meczu z rzędu (w sumie ma ich na koncie aż 13).

Potem gra nadal była wyrównana, ale brakowało „gorących” sytuacji podbramkowych. Do czasu... W 65 minucie Mahrez ponownie wykorzystał rzut karny, zdobywając 13. gola w sezonie, a 4 minuty później najlepszy snajper „Lisów” Jamie Vardy (15 bramek) zagrał do Shinjiego Okazakiego, a ten także trafił do siatki. Gospodarze w 89 minucie odpowiedzieli golem Kevina Mirallasa. W doliczonym czasie gry obie drużyny miały okazję do zmiany wyniku.

W tabeli prowadzi Leicester City (38 punkty) przed Arsenalem Londyn (33), Manchesterem City (32), Tottenhamem Hotspur, Manchesterem United i Crystal Palace (po 29).

Materiał oryginalny: Wasilewski wrócił do składu lidera tabeli - Dziennik Polski