MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Nowym Sączu strzelali o Srebrne Muszkiety

Marek Podraza
Strzelcy z gorlickiej „górki” byli najlepsi wśród chłopców, a dziewczyny z Szymbarku wywalczyły srebrne medale.

Strzeleckie drużyny szkolnych Kół LOK przy Zespole Szkół Zawodowych i Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach oraz młodzież szkolnego Koła LOK przy Zespole Szkół w Szymbarku uczestniczyły w wojewódzkich zawodach strzeleckich „O srebrne muszkiety - 2016”.

Zawody przeprowadzono na strzelnicy LOK w Nowym Sączu. W turnieju wzięło udział 33 strzelców, tworzących trzyosobowe reprezentacje szkół z Barcic, Gorlic, Grybowa, Marcinkowic, Szymbarku i Nowego Sącza.

- Wszyscy strzelali z postawy leżącej, oddając po 30 strzałów do tarczy sportowej TS -1 - wyjaśnia nam Wiesław Ćwiklik, prezes ZP LOK w Gorlicach.

Wyniki, jakie uzyskano podczas tych zawodów, będą brane pod uwagę przy ustalaniu miejsc drużyn i indywidualnych strzelców w zestawieniu województwa małopolskiego.

Bardzo dobrze na strzelnicy poradzili sobie nasi zawodnicy, którzy wrócili z Nowego Sącza z wysokimi lokatami i medalami. W klasyfikacji drużynowej chłopców zwyciężyli strzelcy z Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach, zdobywając 748 pkt, przed uczniami Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu z 697 pkt i strzelcami z ZS w Szymbarku, którzy zdobyli 676 punktów.

- Rewelacyjnie wypadły też nasze dziewczyny. Drużynowo te z ZS w Szymbarku zdobyły drugie miejsce, uzyskując 675 pkt. W tej kategorii wygrały dziewczyny z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Sączu, które zdobyły 722 punkty - wyjaśnia Wiesław Ćwiklik.

Natomiast indywidualnie wśród chłopców drugie miejsce wywalczył Przemysław Niemaszyk, a trzecie Adrian Niemiec - obydwaj z ZS nr 1 w Gorlicach.

Wśród pań brązowy medal wywalczyła Paulina Janik, również z ZS nr 1 w Gorlicach.

Bardzo dobrze wypadli też inni nasi strzelcy. W pierwszej dziesiątce znaleźli się: wśród kobiet: 4. Karolina Ziobrowska z ZS Szymbark, 6. Julia Baran z ZS Szymbark i 10. Sylwia Pic z ZSZ Gorlice. Wśród panów: 4. Ernest Niemiec z ZS nr 1 Gorlice, 7. Kacper Stawiarz z ZS Szymbark, 9. Szymon Zimo- wski z ZS Szymbark i 10. Michał Jedlecki z ZSZ Gorlice.

- Wysokie miejsca to zasługa wielu treningów i czasu, jaki poświęcili uczniowie pod opieką nauczycieli i trenerów: Roberta Grzanki i Łukasza Stelmacha - dodaje Wiesław Ćwiklik.

Przed wakacjami drużynę dziewcząt i chłopców z ZS Szymbark czeka przygotowanie strzeleckie i trening biegowy przed wyjazdem na zawody wojewódzkie w dwuboju strzeleckim w Pogwizdowie.