Unia Oświęcim znokautowała rywali już na początku

Andrzej Rzycki
Aksam Unia zagra w czwartkowym finale Pucharu Polski. Oświęcimianie dopingowani przez 200-osobową grupę kibiców pokonali w Sanoku JKH GKS Jastrzębie 4:1.

Nokautująca w wykonaniu podopiecznych Charlesa Franzena była pierwsza tercja. Najpierw 4 minuty kary "złapał" Valusiak i zapowiadał się trudny czas dla biało-niebieskich. Tymczasem "gumę" przejął Jakubik i popędził na samotne spotkanie z Kosowskim. Napastnik Unii w sytuacji jeden na jeden uderzył pod poprzeczkę i "Kosa" był bez szans.

Oświęcimianie byli zespołem lepszym, co szybko znalazło odzwierciedlenie w wyniku. Najpierw Łopuski, a później Prochazka wyprowadzili Unię na trzybramkowe prowadzenie. To była już bardzo solidna zaliczka przed drugą i trzecią tercją.

W drugich 20 minutach tempo gry podkręcili jastrzębianie i przejęli inicjatywę. Unia dobrze i ze sporym szczęściem grała jednak w defensywie. Najpierw Bordowski trafił w boczną siatkę, a później przy uderzeniu Lipiny świetnie spisał się Zborowski. Dopiero strzał Urbanowicza wylądował w siatce. Drużyna Jiriego Reznara wyczuła swoją szansę. W 37 min Ivicic zagrał idealnie w tempo do Danieluka, a ten miał przed sobą już tylko Zborowskiego. Lepszy okazał się jednak golkiper Unii. Później wychowanek "Szarotek" poradził sobie ze strzałami Krala, Ivicica i Lipiny.

W trzeciej tercji jastrzębianie szukali kontaktowego trafienia. W 58 min Jiri Reznar zagrał va banque i ściągnął do boksu bramkarza. Ten manewr nie zdał jednak egzaminu. JKH "dobił" Wojtarowicz, który trafił do opuszczonej bramki.

JKH GKS Jastrzębie - Aksam Unia Oświęcim 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)

Bramki: 0:1 Jakubik 3.59, 0:2 Łopuski (Prochazka) 13.33, 0:3 Prochazka (Riha) 18.07, 1:3 Urbanowicz (Lipina, Ivicic) 33.24, 1:4 Wojtarowicz (Gabryś) 59.56.
Sędziowali: Przemysław Kępa z Nowego Targu i Maciej Pachucki z Gdańska jako sędziowie główni oraz Tomasz Przyborowski i Mariusz Smura.
Kary: 12 i 22 (w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Krajciego). Widzów: 1200.
JKH: Kosowski - Rompkowski, Dąbkowski, Bordowski, Lipina, Urbanowicz - Bryk, Labryga, Kogut, Kral, Danieluk - Ivicic, Górny, Strużyk, Drzewiecki, Kulas - Szczurek, Pastryk, Marzec, Kąkol, Salamon.
Trener: Jiri Reznar.
Aksam Unia: Zborowski - Zatko, Gabryś, Valusiak, Tabacek, Krajci - Piekarski, Noworyta, Łopuski, Prochazka, Riha - Kasperczyk, Połącarz, Jaros, Jakubik, Wojtarowicz - Modrzejewski, S. Kowalówka, Stachura.
Trener: Charles Franzen.

Sylwester w Krakowie: sprawdź, gdzie możesz go spędzić i porównaj ceny!

Wybieramy najpiękniejszą sportsmenkę Małopolski! Weź udział w plebiscycie!

"Super pies, super kot"! Zobacz zwierzaki zgłoszone w plebiscycie i oddaj głos!