Tour de Pologne Kraków 2017: trasa, etapy. Kiedy startuje...

  Tour de Pologne Kraków 2017: trasa, etapy. Kiedy startuje Tour de Pologne 2017?

  Redakcja/AIP

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Tour de Pologne Kraków 2017
  1/5
  przejdź do galerii

  Tour de Pologne Kraków 2017 ©Sylwia Dąbrowa

  Tour de Pologne rozpocznie się 29 lipca etapem w Krakowie, a zakończy 4 sierpnia w Bukowinie. Rozegrane zostaną trzy etapy sprinterskie, pozostałe powinny paść łupem kolarzy lubiących bardziej wymagający teren. - Wygra kolarz bardzo dobrze przygotowany do wyścigu - mówi Czesław Lang, dyrektor wyścigu.


  Tour de Pologne 2017: Wyścig rozegrany zostanie wyłącznie na południu Polski


  Tegoroczna, 74. edycja Tour de Pologne ma zupełnie nowe oblicze. Wyścig rozegrany zostanie wyłącznie na południu Polski i będzie bardziej wymagający niż w poprzednich latach. Organizator, czyli Langteam zrezygnował w tym roku z czasówki, która w ostatnich kilku edycjach kończyła rywalizację i miała duży wpływ na klasyfikację generalną. - Mimo to wyścig będzie bardzo ciekawy. Głównie po ciężkich trasach, które znam, bo na nich na co dzień trenuję. Przez to mam jeszcze większą motywację, by się pokazać na wyścigu - mówi kolarz grupy UCI WorldTeams UAE Abu Dhabi Przemysław Niemiec.

  Tour de Pologne Kraków 2017: TRASA


  Tour de Pologne 2017 zacznie się w Krakowie, aby przez Katowice, Szczyrk, Zabrze, Rzeszów i Zakopane dotrzeć do Bukowiny Tatrzańskiej.

  Tym razem pominięto Warszawę, gdzie rozegrano pierwszy etap tegorocznej rywalizacji. - Tym razem postanowiliśmy zmienić nieco trasę wyścigu, ale nie mogło na niej zabraknąć chociażby Krakowa, który dla nas jest tak samo ważny jak Paryż dla Tour de France - powiedział Czesław Lang, były kolarz, dyrektor Tour de Pologne.

  Tour de Pologne 2017: Ktoś, kto będzie chciał wygrać, będzie musiał być czujny od początku do końca


  - Tour de Pologne ma swój charakter. To wyścig bardzo dynamiczny, otwarty, gdzie odkrywamy wielkie gwiazdy. Tę trasę ułożyliśmy tak, żeby było miejsce dla wszystkich. Ktoś, kto będzie chciał wygrać, będzie musiał być czujny od początku do końca. Odwróciłem tak trochę kota ogonem do góry, żeby narobić fermentu, ale właśnie taki ma być ten wyścig - powiedział Czesław Lang, były kolarz, dyrektor Tour de Pologne.


  Źródło: Agencja TVN

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama