Tour de Pologne 2017 Kraków. Kolarze wystartowali! [ZDJĘCIA...

  Tour de Pologne 2017 Kraków. Kolarze wystartowali! [ZDJĘCIA ZE STARTU]

  Zdjęcie autora materiału
  Amadeusz Calik

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Tour de Pologne 2017. Tour de Pologne 2017 w Krakowie. Zobaczcie zdjęcia ze startu I etapu Tour de Pologne 2017!
  1/56
  przejdź do galerii

  Tour de Pologne 2017. Tour de Pologne 2017 w Krakowie. Zobaczcie zdjęcia ze startu I etapu Tour de Pologne 2017! ©Anna Kaczmarz

  Tour de Pologne 2017 w Krakowie oficjalnie rozpoczęte! Z Rynku Głównego wystartował liczący 130 kilometrów pierwszy etap wyścigu. Kolarze przejadą między innymi obok znanego na całym świecie sanktuarium maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, a pierwsze punkty do klasyfikacji górskiej zdobędą w Bachowicach i Kaszowie. Tuż przed ostateczną rozgrywką peleton pokona trzy czterokilometrowe rundy pomiędzy stadionami dwóch wielkich piłkarskich rywali – Wisły i Cracovii - informują organizatorzy Tour de Pologne 2017.


  Tour de Pologne 2017 Kraków. Gdzie obejrzeć transmisję? Tour de Pologne online, na żywo  Na pewno zastanawiacie się, gdzie obejrzeć Tour de Pologne w telewizji i w internecie za darmo. Start pierwszego etapu wyścigu Tour de Pologne będzie można obejrzeć zarówno w telewizji, jak i w internecie. Transmisja Tour de Pologne 2017 z Krakowa zaplanowana jest w TVP Sport o godzinie 12:45. Następnie studio i transmisja Tour de Pologne na żywo odbywać się będzie w TVP 1 oraz w TVP Sport.

  Tour de Pologne 2017 Kraków. Sprawdź utrudnienia!  Zamknięte ulice dadzą się we znaki mieszkańcom całej Małopolski. Start honorowy wyścigu wyznaczono na Rynku Głównym o godzinie 13.25, ale właściwy początek rywalizacji zobaczymy po wyjechaniu z miasta, w okolicy Świątnik Górnych około 13.45. Oznacza to, że Tour de Pologne przed godziną 14 wjedzie w okolice Sieprawia i po około godzinie opuści powiat. Drogi będą zamknięte, jednak organizatorzy zapewniają, że utrudnienia potrwają tam tylko kilkanaście minut - na czas samego przejazdu kolarzy.

  W związku z Tour de Pologne 2017 w Krakowie od około godz. 13-14 nie będzie dojazdu do Swoszowic.

  O godz. 14.45 kolarze dotrą do Kalwarii Zebrzydowskiej, przejadą przez rynek, następnie przez Barwałd, Kleczę popedałują do Wadowic - tam powinni zameldować się ok. godz. 15. Przejadą ulicą Lwowską, przez rynek oraz ulicami: Mickiewicza, Gimnazjalną, Sikorskiego i Wojska Polskiego, a następnie udadzą się w kierunku Tomic.

  W związku z Tour de Pologne 2017 w Krakowie zamkniętych zostanie wiele ulic. Wprowadzone zostaną także zmiany w komunikacji miejskiej

  Później pojadą do Witanowic i Woźnik. Ok. godz. 15.15 powinni dojechać do Bachowic. Następnie wyznaczoną trasą dotrą do Spytkowic, Ryczowa i Łączan. Po czym przez Liszki i Kryspinów wrócą do Krakowa.

  Właśnie w stolicy Małopolski utrudnień będzie najwięcej. Między godz. 11 a 17 dojazd na Wolę Justowską ma być możliwy tylko z przesiadką i przejściem piechotą między przystankami „Cichy Kącik” i „Słonecznikowa”.

  Tour de Pologne 2017 Kraków. Będą zamknięcia ulic i utrudniony dojazd  Wiele ulic będzie w sobotę wyłączonych z ruchu autobusów: al. Focha, ul. Kałuży (na całej długości); od ok. godz. 11 do ok. 17.15 - al. 3 Maja, ul. Piastowska, ul. Królowej Jadwigi; od ok. godz. 15.30 do ok. 17.15 - ul. Olszanicka, ul. Chełmska, ul. Junacka.

  W godz. 11-17.15 autobusy linii 109, 134, 152, 192, 252, 352, 502 i 902 będą kursować na zmienionych trasach.

  Tour de Pologne 2017 Kraków. Utrudnienia w komunikacji miejskiej w Krakowie  109 - będzie kursować w obu kierunkach po trasie z Bielan do Salwatora bez zmian następnie ul. Kościuszki, przez most Dębnicki, ul. Konopnickiej do os. Podwawelskiego. Na trasie objazdowej autobus ma się zatrzymywać na istniejących przystankach;

  134 - w obu kierunkach pojedzie po zmienionej trasie: z zoo do przystanku „Słonecznikowa” bez zmian, następnie ul. Piastowską do Cichego Kącika. Na trasie objazdowej autobus będzie zatrzymywać się na istniejących przystankach;

  152 - będzie kursować w obu kierunkach po zmienionej trasie: z al. Przyjaźni do placu Inwalidów bez zmian, następnie al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejską, Nawojki, Piastowską, Królowej Jadwigi do przystanku „Słonecznikowa” i dalej po stałej trasie do pętli „Cmentarz Olszanica”.

  192 - pojedzie w obu kierunkach po zmienionej trasie: z pętli „Czyżyny Dworzec” do placu Inwalidów bez zmian, następnie al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejską, Nawojki, Piastowską, Królowej Jadwigi do przystanku „Słonecznikowa” i dalej po stałej trasie do Chełmu.

  252 - będzie kursować w obu kierunkach po zmienionej trasie: z os. Podwawelskiego do „Jubilata” bez zmian, następnie al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejską, Nawojki, Piastowską, Królowej Jadwigi do przystanku „Słonecznikowa” i dalej po stałej trasie do przystanku „Kraków Airport”.

  352 - pojedzie w obu kierunkach po zmienionej trasie: z al. Przyjaźni do placu Inwalidów” bez zmian, następnie al. Mickiewicza, ul. Czarnowiejską, Nawojki, Piastowską, Królowej Jadwigi do przystanku „Słonecznikowa” i dalej po stałej trasie do Kryspinowa.


  Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tylko władza chce, mieszkańcy są przeciw

   Jan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Widać jak wielką potrzebę mają władze śląskich miast i jak są to bogate miasta wydając setki tysięcy złotych. Ambicje chore do granic uczciwości

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wiecie, ile "musi" zaplacic miasto za kazdy punkt ustawiony?

   anty-czesio (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   co najmniej 150 000 zł!!!! kto zbiera wiekszosc kasy? kolarze na nagrody? nie! ten komunistyczny "kolarz"...... krew mnie zalewa, jak naciaga wszystkich....


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Biznes robiony na śląsku

   Daro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   400 tysięcy do kasy Langa i cała organizacja po stronie Miasta czyli kolejne 400 tysięcy zł. Na jednym etapie Lang zbiera od miast ponad 1.000.000 zł

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama