Zbigniew Czyż
Magda Linette
Magda Linette Marcin Cholewiński / PAP
Magda Linette awansowała do finału gry pojedynczej turnieju WTA 250 - "Galaxy Holding Group Guangzhou Open" (pula nagród: 259 303 dolarów) w chińskim Kantonie. W półfinale, na twardych, azjatyckich kortach, Polka pokonała reprezentantkę Kazachstanu Julię Putincewą 6:2, 6:3 i zarobiła co najmniej 20 226 dolarów. W finale, rywalką Polki będzie Belgijka Greet Minnen (68. WTA) lub Chinka Xiyu Wang (88. WTA). Organizatorzy przewidzieli dla triumfatorki zawodów 34 228 dolarów. 31-letnia poznanianka po raz szósty zagra w finale imprezy rangi WTA. Na koncie ma dwa tytuły - najlepsza była w 2019 roku w Nowym Jorku i w 2020 w tajskim Hua Hin.

Udany początek meczy w wykonaniu Polki.

Linette prowadzi 2:0 po przełamaniu rywalki w drugim gemie.

Kolejny wygrany gem przez tenisistkę z Polski, 3:0.

Pierwszy gem dla Putincewej przy jej podaniu, 3:1.

Klasyfikowana na 27. miejscu w rankingu WTA Linette utrzymuje swoje podanie po długim gemie, 4:1 dla Polki.

4:2.

W siódmym gemie Linette przegrywała już 0:30, ale wygrała cztery piłki z rzędu przy własnym podaniu i prowadzi już 5:2.

81. w zestawieniu Putincewa dała się przełamać po raz kolejny. Linette wygrywa gema do 30, a cały pierwszy set po 34. minutach 6:2!

Linette udanie rozpoczęła drugą partię wygrywając gema przy swoim podaniu.

Po długiej wymianie Putincewa utrzymała podanie, 1:1.

Szybki gem dla Polki, 2:1.

Linette prowadziła już 30:0, ale Putincewa doprowadza do remisu w drugim secie, 2:2.

Poznanianka przegrywała w piątym gemie drugiego seta już 0:40, ale po raz kolejny potrafiła wyjść z opresji. Wygrała pięć kolejnych piłek i wychodzi na prowadzenie 3:2!

Linette po raz kolejny przełamuje rywalkę, wygrywa gema do zera i prowadzi już 4:2. Polka wielkimi krokami zmierza w kierunku finału!

5:2

Putincewa jeszcze się broni, 5:3.

Koniec meczu. Magda Linette wygrywa drugiego seta 6:3, a cały mecz po godzinie i siedemnastu minutach 2:0. Polka zameldowała się w finale turnieju w Chinach!

Polka zaserwowała trzy asy, Putincewa ani jednego. Statystyka podwójnych błędów 1-2.