Wybierasz okna do domu? Na to warto zwrócić uwagę

  Wybierasz okna do domu? Na to warto zwrócić uwagę

  materiał partnera

  Aktualizacja:

  Wybierasz okna do domu? Na to warto zwrócić uwagę
  Wybór okien to jedna z kluczowych kwestii w budowie domu. Warto się do tego dobrze przygotować i sprawdzić, jakie są najistotniejsze parametry i cechy okien oraz warunki ich prawidłowego montażu. Jeśli przymierzasz się do zakupu okien lub produktów związanych ze stolarka okienną, mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi.
  Wybierasz okna do domu? Na to warto zwrócić uwagę

  Jest dach? Możesz zamawiać okna


  Jeśli wkrótce rozpoczniesz prace wykończeniowe, a dom posiada już zadaszenie, to jest to właściwy moment, aby zamówić okna. Nie warto z tym szczególnie zwlekać, jednak równie ważne jest, aby zakupione okna nie czekały zbyt długo na montaż. Dlatego warto dokładnie zgrać termin dostawy i montażu, lub skorzystać po prostu z usługi łączonej. Poza tym warto dodać, że w przypadku budowy domu, termin montażu okien determinowany jest postępami w realizacji prac budowlanych. Nieco inaczej jest w sytuacji, gdy okna po prostu wymieniasz – tutaj warto poczekać do ciepłych miesięcy letnich.

  Jednak zanim zamówisz okna zastanów się nad kilkoma podstawowymi kwestiami. Dotyczą one materiału, z jakiego mają być okna, ich koloru, wyposażenia i funkcjonalności . Z pewnością powinieneś przemyśleć kwestię tego, na czym najbardziej Ci zależy – czy jest to oszczędność energii, jaka dają konkretne okna, ich antywłamaniowy charakter, a co za tym idzie stopień bezpieczeństwa, jaki gwarantują, czy też może komfort i bezpieczeństwo użytkowania okien? Równie istotny jest rozmiar okien oraz ich kształt. Tutaj z pomocą przychodzi projekt domu, z którego jasno można odczytać, jaki wymiar powinny mieć zamawiane okna. W przypadku wymiany okien, niezbędne będzie dokonanie dokładnych obmiarów.

  Okna wysokie jakości, czyli jakie?


  Wybierając okna, warto zwrócić uwagę na kilka zasadniczych elementów, które w całkiem precyzyjny sposób definiują jakość produktu.

  Po pierwsze, zwróć uwagę na jakość i liczbę (co najmniej cztery) uszczelek montowanych w oknach. Ich rola polega przede wszystkim na tym, że nie wpuszczają wody do wnętrza profilu okiennego. Zazwyczaj mamy do czynienia z dwoma rodzajami uszczelek – przyszybowymi i oporowymi, inaczej odbojowymi lub wrębowymi. Te drugie chronią także przed wiatrem, kurzem i hałasem. Z kolei pierwsza wersja to uszczelki montowane zarówno po zewnętrznej, jak i wewnętrznej stronie okna. Tutaj znaczenia ma elastyczność i wytrzymałość uszczelek.

  Inną ważna kwestią jest rodzaj szyb, jakie posiadają wybrane okna. Warto wybierać te, które będą najlepiej powstrzymywać oddawanie ciepła. Zazwyczaj są to szyby zespolone, jednak pamiętaj, że dopytać o szczegóły i parametry szyb swojego dostawcę.

  Okna to także okucia, a tutaj liczy się przede wszystkim ich funkcjonalność i jakość. Wybierając okna sprawdź, w jaki sposób się otwierają i zamykają, czy nie sprawia to trudności i czy jest po prostu wygodne.

  Na izolacyjność termiczną Twoich okien wpływać będzie miedzy innymi liczba i grubość komór okna. Dlatego też warto zwrócić uwagę na tę właściwość produktu. Im więcej komór, tym mamy do czynienia z niższym współczynnikiem przenikania ciepła. Natomiast im większą wartość grubości komór, tym lepszy profil i większa sztywność ram i skrzydeł okiennych.

  Zaufaj dobremu dostawcy


  Wybór okien to konieczność sprawdzenia jeszcze kilku istotnych właściwości i szeregu ważnych parametrów. Dlatego warto o kwestie kluczowe w zakresie zakupu i montażu okien dopytać także dostawcę stolarki okiennej lub asortymentu związanego z montażem. Najlepiej zrobisz to wchodząc na https://sklep.grupamagnum.eu/

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo