Rusza festiwal z Janosikiem w tle

    Rusza festiwal z Janosikiem w tle

    Zdjęcie autora materiału
    Nicole Makarewicz

    Aktualizacja:

    Gazeta Krakowska

    Rusza festiwal z Janosikiem w tle
    1/13
    przejdź do galerii

    ©Liptov.sk, TMR a.s.

    Piękna przyroda, wody termalne i wyborne jedzenie - cała masa atrakcji czeka na rodziny, które w najbliższy weekend, 21 i 22 lipca wybiorą się na Liptov Festival na Słowacji.
    Liptowski Mikulasz znany jest przede wszystkim z tego, że to miejsce gdzie dokonał żywota słynny karpacki rozbójnik, Janosik. Właśnie nadarza się okazja, by bliżej poznać Liptów - region po południowej stronie Tatr, w którym pojawiał się bohater.

    Już w najbliższy weekend 21-22 lipca w Tatrapolis odbędzie się największe wydarzenie turystyczne tego lata na Liptowie, czyli Liptov Festival. Ta impreza doczekała się już trzeciej edycji.
    - Na festiwalu dobrej zabawy, jedzenia i niezapomnianych przeżyć będą dobrze bawić się nie tylko dorośli lecz także dzieci bo dla najmłodszych pociech w programie przewidziano liczne konkursy, animacje, program artystyczny i warsztaty kulinarne - mówi Wojciech Majeran.

    - Przez cały dzień do dyspozycji uczestników festiwalu będą: łąka piknikowa, uliczki rzemieślnicze, minipark ze zwierzętami, strefa kulinarna i strefa atrakcji, park Tatrapolis i plac Kuli Ziemskiej – tłumaczy Sylvia Artzova z Tatry Mountains Resorts. - Dzieci do lat trzech mają bezpłatny wstęp na festiwal – dodaje.

    Kiedy już pociechy pójdą spać, w sobotni wieczór dorosłych czeka taneczna impreza pod gołym niebem z udziałem DJ-em Pablikiem.

    Następnego dnia, z samego rana chętni festiwalowicze będą mogli poznać malowniczą okolice Liptowa na rowerach. - Liptów, jak mało który region górski, nadaje się doskonale na wycieczki rowerowe. Łagodnie pofalowana kotlina otoczona jest wysokimi pasmami górskimi – dzięki temu można oglądać piękną scenerię górską bez potrzeby zdobywania wysokich szczytów i wspinania się stromymi podjazdami – zachwala Katarina Sarafinova, przedstawicielka władz regionu.
    WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 13. "Cymbergaj"

    Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
    >>> Zobacz inne odcinki MÓWIMY PO KRAKOSKU

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Najnowsze wiadomości

      Zobacz więcej

      Najczęściej czytane

      Polecamy

      Wideo

      Gry On Line - Zagraj Reklama