Według najnowszych badań przeprowadzonych na randkowej aplikacji Tinder, uśmiech zdecydowanie poprawia nasze szanse u płci przeciwnej.

Nie od dziś wiadomo, że uśmiech pełni istotną rolę w relacjach międzyludzkich. Czy zdajemy sobie jednak sprawę z tego jak bardzo wpływa na naszą opinię o innych oraz sposób w jaki inni postrzegają nas?

Marka Blend-a-med przeprowadziła eksperyment, odpowiadający na to pytanie. Na Tinderze założono w tym celu dwa konta tej samej kobiety, ale dołączono do niego dwa różne zdjęcia. Na jednym z nich dziewczyna się uśmiecha, na drugim ma poważną minę.

Wyniki badania pokazały szereg ciekawych efektów. Dziewczyna uśmiechająca wzbudziła bardziej pozytywne uczucia. Pod jej zdjęciem było 30% więcej polubień. Otrzymała też 3 razy więcej propozycji spotkań. Ponad połowa z tysiąca badanych osób zdecydowała się z nią porozmawiać.

Podobne badania przeprowadzono również wśród mieszkańców Warszawy. Zapytani o to, jakie cechy charakteryzują ich zdaniem uśmiechniętą osobę ze zdjęcia badani uznali, że wygląda ona na szczęśliwą i otwartą na ludzi. Ocenili ją także jako atrakcyjną, pewną siebie i co ciekawe – szczerą.

Zapytani o cechy, jakimi określiliby nieuśmiechniętą dziewczynę, badani używali określeń takich jak poważna, arogancka czy nawet samolubna.

- Potwierdza to uzyskiwane często w psychologii efekty wskazujące na to, że ludzie uśmiechający się uważani są nie tylko za atrakcyjnych fizycznie, ale także posiadających pozytywne cechy osobowościowe – tłumaczy dr Ewa Jarczewska Gerc, psycholog z Centrum Współpracy z Biznesem Uniwersytetu SWPS.

aneta.niezgoda@polskapress.pl

Zobacz też: Kiedy związek na odległość ma szanse przetrwać?

Źródło: TVN