Nie udał się wtorkowy happening, zorganizowany na rynku przez wadowicką Radę Kobiet. Z powodu nikłego zainteresowania odwołano wspólny taniec i poprzestano na wygłoszeniu apelu o walkę z przemocą w rodzinie. W środę podobna akcja będzie w Olkuszu.

Taki właśnie wspólny taniec mieszkanek Wadowic do piosenki „Break The Chain” miał być, jak zapowiadali organizatorzy, symbolicznym wyrazem wsparcia dla ofiar przemocy. To część ogólnoświatowej akcji „One Billion Rising - Nazywam się Miliard”.

- Rada Kobiet zachęca do nauki układu tanecznego, jednak nie jest to niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu. Wystarczy przyjść na Plac Jana Pawła II 13 lutego przed godziną 17.00 i dołączyć do zebranych osób, w ten sposób wyrażając poparcie dla akcji zachęcała dzień wcześniej Katarzyna Kasperek, przewodnicząca RK.

Jednak o godz. 17. poza grupą 10 aktywistek, dwóch wolontariuszek oraz wiceburmistrzyni Ewy Całus, nie pojawił się nikt chętny, nie licząc kilku starszych osób, które przyszły się poprzyglądać wydarzeniu. Nie było też młodzieżowego zespołu tanecznego, który wystąpił tu przed rokiem.

Taniec, w takiej sytuacji, odwołano.

- Są ferie, jest epidemia grypy i trudno było zebrać grupę taneczną - wyjaśniła jedna z organizatorek imprezy. W końcu jednak, przy muzyce z odtwarzacza, zebrani wykonali kilka symbolicznych podskoków.

W środę do tej akcji po raz pierwszy przyłączą się kobiety z powiatu olkuskiego. Odbyło się już kilka prób tańca: w Olkuszu i Bukownie. Panie zatańczyć mają o 15.30 na olkuskim rynku. - Układ taneczny nie jest trudny. Bardziej liczą się tu chęci niż jakieś zdolności - podkreśla Magda Kubańska z Bukowna, organizatorka akcji i zaprasza wszystkich do udziału w niej.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

WIDEO: Poważny program - odc. 6: Mieszkańcy walczą o zapomniany park

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto