Łeba "pozazdrościła" Chałupom? Turystyczna miejscowość otworzyła własną plażę dla nudystów.

Łeba "pozazdrościła" chyba Chałupom, bo otworzyła dzisiaj plażę dla nudystów. Obyło się bez fanfar i tłumów, bo - jak podaje tvn - na otwarcie przyszło...15 osób.

To ustronne miejsce znajduje się Łebie po zachodniej Portu Jachtowego.

Łeba jest pierwszym miastem w Polsce, które wystąpiło z inicjatywą utworzenia oficjalnej plaży dla naturystów nad Bałtykiem. W tej sprawie współdziałała z Federacją Naturystów Polskich.

Zobacz galerię

W Łebie powstanie plaża dla nudystów.

Jak wcześniej podawaliśmy, obszar wydzielony dla nudystów, został specjalnie oznaczony.
- Decyzję w sprawie utworzenia plaży dla naturystów podjął burmistrz Łeby. Podstawą tego były zapytania i prośby wczasowiczów – powiedział nam Michał Sałata z Centrum Informacji Turystycznej w Łebie.

To powrót do tradycji – mówiła nam Ewa Horanin, prezes zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej Łeba - Błękitna Kraina. - Już kiedyś taka plaża u na istniała. Oficjalne utworzenie jej teraz, rozpropaguje Łebę, jednak nie tylko o promocję tu chodzi, ale również o poszerzenie oferty dla wczasowiczów. Wcześniej w Łebie urządzono plaże, na którą mogą przychodzić turyści z psami. To był dobry pomysł. Plaże dla naturystów istnieją również w innych krajach – dodaje prezes Ewa Horanin. - W Chorwacji, chcąc ze zwykłej plaży pójść najkrótszą droga, na spacer, trzeba przechodzić między nudystami.

Plaże dla naturystów powstają na terenie całego Pomorza. Znane są nie tylko Chałupy, ale i Dębki w gminie Krokowa czy plaża w pobliżu Krynicy Morskiej i Piasków.

ZOBACZ 5 najlepszych plaż topless na świecie [GALERIA]

Joanna Krupa często opala się bez biustonosza: