Pierwszy taniec podczas uroczystości szacowna jubilatka zatańczyła z wnukiem Leszkiem, który na co dzień wraz z małżonką i swoją mamą, są jej najlepszymi opiekunami

Zobacz galerię
Długa kolejka osób z życzeniami i prezentami ustawiła się do Krystyny Marszałek z Osieka, która we wtorek skończyła 100 lat. Obok rodziny wśród gości były władze gminy z wójtem Jerzym Mieszczakiem. Gratulacje i życzenia przesłali premier Mateusz Morawiecki i wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Pani Krystyna z radością wszystkim dziękowała za życzenia. Jubilatka czuje się dobrze, nie chodzi do lekarzy, często się uśmiecha, ma dobrą pamięć, a na pytanie jak to jest mieć 100 lat, odpowiada:„I wy tego dożyjecie, trzeba mieć w sobie pogodę ducha, radość i taką rodzinę jak ja”.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w intencji szacownej jubilatki. w kościele pw. Św. Stanisława Męczennika, którą odprawił ks. proboszcz Stanisław Czernek w koncelebrze ks. dziekana Bogusława Wądrzyka. Proboszcz w kazaniu zwrócił się bezpośrednio do jubilatki, życząc jej, aby Boże Miłosierdzie zawsze ją otaczało, podnosiło na duchu. Z kolei ks. dziekan odczytał list gratulacyjny od ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej ks. biskupa Romana Pindla.

Po uroczystości kościelnej w restauracji "Karpiówka" odbyło się spotkanie z władzami Osieka i rodziną. Wójt Jerzy Mieszczak złożył jubilatce gratulacje, życząc w tym dniu wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze. Wręczył jej kosz stu pąsowych róż, koszyk słodyczy oraz prezent. Do życzeń dołączył przewodniczący Rady Gminy Jerzy Czerny i zastępca kierownika USC w Osieku Joanna Luranc. Życzenia złożyli też przedstawiciele OSP w Osieku. Wójt odczytał listy gratulacyjne od premiera i wojewody

Wszyscy zebrani odśpiewali Pani Krystynie „Dwieście lat”, a pierwszy taniec jubilatka zatańczyła z wnukiem Leszkiem, który na co dzień wraz z małżonką i swoją mamą, są jej najlepszymi opiekunami.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

WIDEO: Poważny program - playlista 3 odcinków