Studniówka to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego maturzysty. To pierwszy poważny bal, kiedy tak bardzo liczy się to, jakie dziewczyny mają sukienki, jakie garnitury założą chłopcy i jak razem będą się prezentować. No i od studniówki zaczyna się poważne odliczanie dni do egzaminu maturalnego. Ale przed studniówką nikt o maturze poważnie nie myśli. Głowy maturzystów zaprząta to, co na siebie włożyć i jak się uczesać, aby wyglądać pięknie, młodo i modnie jednocześnie. STUDNIÓWKA 2017: Co jest najmodniejsze w tym sezonie?

Podpowiadamy, jak dobrać idealną kreację studniówkową i dodatki, pomagamy wybrać garnitury. Stylistka Tatiana Szczęch z Gliwic, z której porad regularnie korzystają m.in. politycy i biznesmeni, radzi też, jakie uczesania są w tym roku najmodniejsze na studniówkowych balach.

Co jest w tym roku modne? Stylistka Tatiana Szczęch nie ma wątpliwości, że popularne są teraz fasony w stylu lat 50.: rozkloszowane, ale bardzo krótkie.

STUDNIÓWKA 2017: SUKIENKA

Idealna sukienka na studniówkę 2017 to gorsetowa, z rozszerzanym dołem, o długości mini. To wymarzona kreacja dla wysokich dziewczyn, z długimi, zgrabnymi nogami.

- Jest to niebezpieczna długość, która skraca nogi, dlatego warunkiem sukcesu jest wystąpienie wysokich szpilkach - przestrzega Tatiana Szczęch.

ZOBACZ TAKŻE: Miss Studniówki 2016 woj. śląskiego
ZOBACZ TAKŻE: Mister Studniówki 2016 woj. śląskiego

Jak zaznacza, wciąż z mody nie wychodzą proste sukienki o długości maxi.

- Tutaj bardziej liczy się materiał. Hitem na wybiegach jest teraz aksamit. Jest on jednak wymagającym materiałem, więc polecam go szczupłym i proporcjonalnym sylwetkom. Modne są też wszystkie błyszczące aplikacje - złota lub srebrna nić, połyskujące hafty i wszechobecne teraz cekiny - podpowiada stylistka.

STUDNIÓWKA 2017: GARNITUR

Maturzyści powinni przede wszystkim dobrze dobrać garnitur do swojej sylwetki. Kluczowy jest rozmiar i fason.

- Najmodniejsze obecnie są marynarki dwurzędowe. Należy także zwrócić uwagę na długości. Spod rękawów marynarki powinny być widoczne mankiety koszuli - na ok. 1,5cm, a spodnie nie powinny tworzyć „harmonijki” przy butach - zaznacza Tatiana Szczęch.

Co więcej, nogawki mogą być... minimalnie za krótkie! - Modne są spodnie, które wydają się być przykrótkie, czyli w stylu włoskim, gdzie dużo uwagi przywiązuje się do eksponowania ciekawych skarpetek - uśmiecha się stylistka.

Studniówka ZSZ 3 w Katowicach

Zatem skarpetki mogą być kolorowe. Odrobina fantazji nie zawadzi. Jednak kolor garnituru już raczej klasyczny. Ale, uwaga, nie czarny!

- Często studniówkowy garnitur jest tym, który zostanie wykorzystany w czasie matury, dlatego stawiałabym na kolory klasyczne, czyli grafit lub granat. Jednocześnie namawiam do zrezygnowania z czerni. Choć jest on najbardziej elegancki, to jednak bardzo poważny. Jeszcze przyjdzie na to czas - uważa Szczęch.