Fashion Inside CASTING Wieże KWK Polska zamieniły się dzisiaj w prawdziwy wybieg. W postindustrialnych wnętrzach kompleksu wybierano modeli i modelki do dwóch największych wydarzeń modowych w województwie śląskim - Fashion Inside i FashionManii.

Od godziny 10.00 w murach wież KWK Polska trwa casting modeli i modelek do Fashion Inside i FashionMani. Jednym z największych wydarzeń castingu będzie wizyta Dominiki Syczyńskiej z Gliwic, projektantki odzieży i biżuterii, zwyciężczyni ubiegłorocznej 8.edycji Fashion Designer Awards.

Konkurs dla stylistów Fashion Inside odbędzie się 11 marca w Centrum Kultury Śląskiej, ul. Krauzego 1.

To tu, na wybiegu zaprezentują się wybrani dziś modele i modelki. Konkurs Fashion Inside polega na przygotowaniu i zaprezentowaniu na modelce jednej pełnej stylizacji (ubiór + makijaż) z wybranej przez siebie dekady XX wieku. Jury konkursowe to Gosia Hatalska – stylistka, wizażystka, współorganizator Fashion Inside, Marta Szczepaniak – fotograf fashion oraz Piotr Popiołek - projektant.

- Casting ten organizujemy od dwóch lat. Zawsze przyciąga wiele osób, które chcą spróbować swoich sił w modelingu. Najwięcej osób jest zwykle rano i kolo południa - mówi Małgorzata Hatalska, organizator castingu.

Zobacz galerię

Modele i modelki powinni być w wieku od 15 do 25 lat. Wzrost modelki to minimum 170 cm, a modela 175 cm. Modele powinni być szczupli i dyspozycyjni 11 marca oraz 14 maja.

Tak się prezentują modelki