„Historia pieniądza” czy „Szyfrowanie - małe i duże tajemnice” to niektóre z tematów zajęć w drugim semestrze Uniwersytetu Dziecięcego przy PWSZ.

Zapisy dzieci już trwają za pomocą specjalnego formularza, który znajduje się na stronie internetowej tarnowskiej uczelni.

- Wszystkie zajęcia są dostosowane do poziomu i możliwości poznawczych dzieci. Prowadzą je wykładowcy akademiccy i osoby z bogatym doświadczeniem zawodowym - wyjaśnia Monika Grela z biura promocji PWSZ.

Mali studenci (oferta skierowana jest do dzieci w wieku 7-10 lat), tak jak ich starsi koledzy, otrzymują własne indeksy. Zajęcia odbywają się w soboty do południa, średnio co dwa tygodnie i trwają przeważnie 60-75 minut.

- W aktywny sposób najmłodsi poznają naukę oraz otaczający świat. Podczas zajęć rozbudzana jest w studentach Uniwersytetu Dziecięcego pasja, a wykładowcy pomagają im odkrywać zainteresowania, rozwijają zdolności uczenia się oraz kształtują umiejętność krytycznego myślenia - dodaje Grela.

Zajęcia w drugim semestrze rozpoczną się 18 lutego i potrwają do 3 czerwca. Odpłatność za udział w wykładach i warsztatach wynosi 80 zł.