Ponad dwa lata noszenia oraz rozciągliwość do siedmiu rozmiarów – to jedne z cech, które zaważyły na przyznaniu nagrody Jamesa Dysona dziecięcym ubraniom Petit Pli. Pomysłodawcą najbardziej zaawansowanych technologicznie ubranek na świecie jest Rayan Yasin.

Odzież projektowana przez markę Petit Pli stworzona została dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do trzech lat. Dzięki swej innowacyjnej technologii mogą rozciągnąć się aż do 7 rozmiarów!

Rayan Yasin tłumaczy swój wynalazek chęcią stworzenia czegoś przydatnego, wyróżniającego się na tle innych artykułów dziecięcych. Ubranka charakteryzują ultralekkie, wodoodporne i „oddychające” materiały dobrane do wyjątkowo dużej aktywności ruchowej dzieci. Ponadto nadają się do prania i, ze względu na swoją długoletnią przydatność, są ekologiczne.

mat. pras.

Pomysłodawca ubranek jest inżynierem aeronautyki i specjalizuje się w konstrukcjach nadających się do rozłożenia. Docelowo zamierza wypuścić kolekcję na rynek w Wielkiej Brytanii. Na razie nie wiadomo, kiedy to nastąpi i jaka będzie cena produktów.

mat. pras.

Zobacz także: