Bravalla Festival to jeden z największych festiwali muzycznych w Szwecji. Z powodu niemal trzydziestu przypadków molestowania uczestniczek, organizatorzy zastanawiali się nad zawieszeniem imprezy. Zdecydowano się jednak na inny krok - zakaz wstępu dla mężczyzn.

1 lipca organizatorzy Bravalla Festival, największego festiwalu muzycznego w Szwecji ogłosili, że z powodu wielu przypadków molestowania uczestniczek, chcą zarzuć pomysł organizacji kolejnej edycji.

Jak informował The Guardian, podczas festiwalu policja odnotowała 4 gwałty i 23 próby molestowania seksualnego. W związku z tym, że organizatorzy nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa kobietom, zdecydowano, że Festiwal Bravalla w 2018 roku się nie odbędzie.

Czytaj też: Open'er Festival 2017 w Gdyni. Ostatni dzień Open'era

Emma Knyckare, która pracuje w jednej ze stacji radiowych skomentowała to, pytając, czy nie powinien powstać festiwal muzyczny wyłącznie dla kobiet, dzięki czemu nie byłyby narażone na próby molestowania.

Jak później poinformowała na Twitterze, jej pomysł spodobał się kilku osobom. Trwają już prace nad organizacją pierwszego w Szwecji festiwalu wyłącznie dla pań.