Pierwsze miejsce, podobnie jak w zeszłym roku, zajęli Dominika i Sebastian Kulczykowie. Ich majątek jest obecnie wart 15,5 mld zł.

Najbogatsze rodzeństwo kolejny raz znalazło się na szczycie listy „100 Najbogatszych Polaków” tworzonej przez tygodnik „Wprost”. Mimo że w Polsce bywają rzadko (mieszkają w Londynie), to nie zaniedbują odziedziczonego imperium.

Drugie miejsce zajął Zygmunt Solorz-Żak (11,5 mld zł), a trzecie Michał Sołowow (z 8,3 mld zł).

Zobacz też: Oto najbogatsi Polacy 2017 według rankingu "Forbesa" [TOP 10]

Wśród najbogatszych znalazły się również osoby związane z naszym regionem. Najwyżej z nich, na 11. miejscu, Grażyna i Roman Karkosikowie. Najbardziej wartościowym składnikiem ich majątku jest Grupa Boryszew. Są właścicielami m.in. klasycystycznego pałacyku w Kikole pod Toruniem.

Zobacz również: Najbogatsi z najbogatszych. Kto jest najbogatszy w danym regionie Polski? [zobacz zdjęcia]

Wysoko w zestawieniu znalazł się też Leszek Boruch (30. miejsce i 1,1 mld zł majątku). Jest właścicielem mogileńskiego Chemirolu, potentata polskiego rynku handlu nawozami i innymi produktami dla rolników. Firma rozbudowuje też sieć sprzedaży w Rumunii. Chemirol w ostatnich latach inwestował w Toruniu i okolicach. Kupił hotel Solaris na toruńskiej starówce, a następnie dawny Polmos Toruń. Kolejną inwestycją jest odnowa hotelu Amazonka w Ciechocinku.

Przeczytaj koniecznie: Lista najbogatszych Polaków przed czterdziestką. Debiutuje Robert Lewandowski

57. pozycję zajął Krzysztof Grządziel, biznesmen i radny z Włocławka. To jeden z największych na świecie producentów zakrętek do butelek. Rozlewa również leczniczą wodę z selenem Selenka, prowadzi uzdrowisko w Wieńcu-Zdroju, a we Włocławku oddał do użytku Osiedle Bursztynowe.

Na 81. miejscu znalazł się Kazimierz Herba (założyciel firmy Neuca), a na 82. Wiesława Herba (kontroluje ponad 1/5 udziałów w Neuce).