Emma Watson odrzuciła tytułową rolę w filmie "Kopciuszek", bo uznała, że bohaterka jest złym przykładem dla młodych kobiet. Brytyjska aktorka nie miała takich wątpliwości, gdy zaoferowano jej rolę Belli w ekranizacji baśni "Piękna i bestia".

Brytyjska aktorka Emma Watson przyznała ostatnio, że odrzuciła rolę Kopciuszka, którą zaproponował jej reżyser Kenneth Branagh. Powód? Kopciuszek zdaniem Watson jest słabym przykładem dla młodych dziewcząt. Ostatecznie rolę przyjęła znana z serialu "Downton Abbey" Lily James.

Emma Watson w rozmowie z dziennikarzem magazynu Total Film przyznała, że rola Belli znacznie bardziej przypadła jej do gustu bo jest odważna, kreatywna i nie czeka biernie na księcia. Bella z "Pięknej i bestii" jest zdaniem aktorki także bardziej otwarta i czuła.

Specjalnie da Brytyjki zmieniono także fabułę filmu, by oddawała bardziej feministyczne poglądy Watson. Film wchodzi na ekrany w marcu 2017. Emmie Watson partnerują m.in. Dan Stevens, Luke Evans, Ewan McGregor, Kevin Kline i Emma Thompson.

Wideo: Associated Press/ x-news