Reżyserka "Córek dancingu" otrzymała grant od Sundance Institute dzięki czemu zajmie się musicalem "Deranged" opartym na albumie Davida Bowiego.

Duży sukces reżyserki Agnieszki Smoczyńskiej. Artystka otrzymała grant finansowy od Sundance Institute na zrealizowanie filmu "Deranged" opartego na albumie "1. Outside" Davida Bowiego. Scenarzystą filmu będzie znany z "Ostatniej rodziny" Robert Bolesto.

Zobacz galerię

Film nie ma być klasycznym musicalem, bowiem czas trwania filmu będzie równy z tym na albumie Bowiego. Utwory z płyty będą pokazywane zgodnie z chronologią "1. Outside".

Smoczyńska opowie historię detektywa Nathana Adlera, który prowadzić będzie śledztwo w sprawie zabójstwa nastolatki. Śledczy będzie miał udowodnić, czy morderstwo można uznać za sztukę, tak jak w świecie przedstawionym przez Davida Bowiego na jego albumie.

Nie wiadomo jeszcze kiedy film "Deranged" będzie miał swoją premierę. Smoczyńska zwróciła uwagę Sundance Institute, gdy pokazała na festiwalu swój film "Córki dancingu". W Polsce artystka została nagrodzona za niego na festiwalu w Gdyni za debiut reżyserski, w USA także został przyjęty entuzjastycznie.

Wideo: telemagazyn.pl

redakcja@stronakobiet.pl