W Teatrze Variete odbył się w środę kolejny etap plebiscytu "Kobieca Twarz Małopolski". Nasi Czytelnicy wybrali przedstawicielki czterech pokoleń, które wzięły udział w castingu do wielkiej kampanii promującej serwis ONA Strona Kobiet. Jury wybrało spośród nich cztery, które otrzymały największą nagrodę w naszym plebiscycie.

Wszystkie kobiety, które zgłosiły się do udziału w naszej akcji były piękne i wyjątkowe. Każda była inspirująca. Spośród nich wybraliśmy sześćdziesiąt kobiet, które powalczyły o główne nagrody. Laureatki, które w każdej kategorii pokoleniowej, w każdym regionie Małopolski, znalazły się w pierwszej trójce rankingu otrzymały zaproszenie do udziału w castingu do kampanii promocyjnej serwisu ONA Strona Kobiet.

W jury zasiedli: wiceprezes oddziału Polska Press w Krakowie - Dariusz Kołacz, redaktor Marian Satała, szef działu foto Marcin Makówka, oraz Łukasz Gazur - szef działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Przewodniczącą jury była dziennikarka „Gazety Krakowskiej” Maria Mazurek. - Wybór był naprawdę trudny. Niejednokrotnie dochodziło to kłótni między członkami kapituły, bo nie wiedzieliśmy, którą z kobiet docenić. Wszystkie były piękne i każda z nich nas zachwycała czymś innym - mówiła przewodnicząca jury, redaktor Maria Mazurek.

- Plebiscyt „Kobieca Twarz Małopolski” pokazał jak piękne i różnorodne kobiety mamy w Małopolsce. Mamy nieprawdopodobnie szerokie spektrum wyboru. Przyjechały do nas kobiety z Polski i zagranicy. Na scenie wysłuchaliśmy zarówno nastolatek, jak i dojrzałych kobiet. Były wśród nich babcie, matki, prababcie, ale i córki. Każda z nich zasłużyła na ten tytuł - mówił Dariusz Kołacz, wiceprezes oddziału Polska Press w Krakowie.

Cztery wyjątkowe laureatki

W kategorii CÓRKI uczestniczyły kobiety dojrzałe, a także nastolatki, które do naszej akcji zgłosili ich rodzice. Zwyciężczynią została Katarzyna Samsonova, która choć nie ma rodziców bardzo ceni sobie więzi rodzinne. Do Polski przyjechała z Ukrainy i uważa, że dzisiaj tu jest jej dom. To tutaj zbudowała swoje życie od nowa. Dziś czuje się w pełni Małopolanką, chce w przyszłości założyć rodzinę.

Kategorię MATKI zaadresowaliśmy do wszystkich pań, niezależnie od wieku, które są dumne ze swojego macierzyństwa. W tej kategorii postanowiliśmy wyróżnić Ewelinę Celej z Kościeliska, która jest mamą trzech synów. Ewelina realizuje się zawodowo, ma czas na spełnianie własnych pasji i zainteresowań. Pokazuje, że ważne są dla niej regionalne tradycje. Aktywnie działa w Kole Gospodyń Wiejskich w Kościelisku.

W przypadku kategorii DOJRZAŁE KOBIETY także nie określiliśmy żadnych przedziałów wiekowych. Laureatka głównej nagrody w tej kategorii to Hanna Wojdyła z Bystrej, która jest byłą siatkarką. Na co dzień udowadnia jak ważne jest poczucie własnej wartości. Pokazuje, że każdy wiek w życiu kobiety jest dobrym momentem do zmian i inwestycji w siebie. Stara się być inspiracją dla innych.

Do najstarszych mieszkanek Małopolski, zaadresowaliśmy kategorię SENIORKI. Tutaj nagrodziliśmy panią Marię Golczyk, która ujęła nas swoim optymizmem i energią. Pani Maria na emeryturze realizuje swoje pasje i stara się pięknie przeżyć życie. Mimo trudnej przeszłości nie poddała się i przez całe życie walczyła o pomoc słabszym.

Wyjątkowe nagrody

Jury w każdej kategorii pokoleniowej wybrało po jednej głównej laureatce. Cztery cudowne kobiety wygrały niestandardową, kreatywną profesjonalną sesję fotograficzną, udział w kampanii promocyjnej serwisu ONA Strona Kobiet, oraz honorarium w wysokości 1500 złotych, a także dwuosobowe zaproszenie na romantyczną kolację .

Laureatki, które w każdej kategorii pokoleniowej, w każdym regionie zajęły pierwsze miejsce otrzymały dwuosobowe zaproszenie na wydarzenie artystyczne w Krakowie, a także voucher na zabiegi kosmetyczne, elegancką biżuterię i zestaw kosmetyków. Nagrodziliśmy także panie, które w każdej kategorii pokoleniowej, w każdym regionie zajęły drugie i trzecie miejsce. Otrzymały one dwuosobowe zaproszenie na wydarzenie artystyczne w Krakowie i całodniowe, dwuosobowe zaproszenie do AQUA PARKU w Zakopanem.

Autor: Konrad Hajdamowicz