Po siedmiu latach przerwy stolica Małopolski znów jest skomunikowana z Chicago bezpośrednim połączeniem lotniczym. W poniedziałek o godz. 11.50 dreamliner Polskich Lini Lotniczych LOT wystartował z Balic. Samolot na trasie do Chicago będzie kursował raz w tygodniu.

Przywrócenia połączenia do Chicago domagało się wielu pasażerów. Przez siedem ostatnich lat ci, którzy chcieli odwiedzić swoje rodziny w Illinois musieli przesiadać się w Warszawie, Frankfurcie lub innych portach. W odpowiedzi na duże zainteresowanie lotami do Chicago LOT w końcu zdecydował się wprowadzić nowe połączenie z Krakowa.
https://twitter.com/KrakowAirport/status/881809551523184640

Uruchomienie połączenia odbyło się z wielką pompą. W inauguracji organizowanej w terminalu pasażerskim Kraków Airport udział wzięli m.in.: Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa; Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego; Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa; Walter Braunohler, Konsul Generalny USA w Krakowie.

https://twitter.com/KrakowAirport/status/881794426418417664

Nie obyło się bez amerykańskich donutów i muzyki prosto zza oceanu. Samoloty do Chicago będą kursować raz w tygodniu o godz. 11.50. W Chicago będą o 14.50 czasu lokalnego.

Dziś powitano też pierwszych pasażerów z Chicago.

WIDEO: Wybudują nowy pas startowy na lotnisku w Balicach

Źródło: dziennikpolski24.pl