W Krakowie nowe biurowce rosną jak na drożdżach. W ostatnich latach inwestorzy oddali do użytku tysiące metrów kwadratowych powierzchni biurowych. Zapotrzebowanie wciąż jednak jest, bo nowe budynki cały czas powstają. Nowe biurowce budują się m.in. przy ulicy Wadowickiej czy przy ulicy Pawiej. Powierzchnia budowanych biurowców to aż 300 tys. metrów kwadratowych.

- Rynek nieruchomości biurowych w Krakowie w 2017 kontynuował silne tendencje wzrostowe z roku 2016. Rynek biurowców w Krakowie zwiększył aktywność na niespotykaną do tej pory skalę co przekłada się na ilość zrealizowanych inwestycji. Zainteresowanie Krakowem potwierdzają międzynarodowe rankingi. W rankingu Tholons Top 100 Outsourcing Destinations Kraków awansował w 2017 r. na 8 pozycję i nieznacznie ustępuję jedynemu europejskiemu miastu jakim jest Dublin - czytamy w raporcie Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości mrn.pl.

Po słabym 2015 roku w 2016 oddano 147 tys. mkw nowoczesnej powierzchni biurowej w Krakowie. W 2017 było to już prawie 180 tys. mkw. Powierzchnia biurowców w budowie to prawie 300 tys. mkw z czego jeszcze 160 tys. może zostać oddane w 2018 r.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

WIDEO: Poważny program - playlista 3 odcinków