Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otrzymała pozwolenie na użytkowanie wybudowanego właśnie fragmentu drogi ekspresowe S7 w Krakowie. Jutro w samo południe odbędzie się uroczyste otwarcie nowej trasy.

Jutro oddany do użytku zostanie 4,4-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7, stanowiący brakujący fragment wschodniej obwodnicy Krakowa. Jej najbardziej okazałym elementem jest nowy most, a właściwie dwa osobne równoległe mosty. Jeden ma 706 metrów długości, drugi jest krótszy o 10,5 m. Konstrukcje podwieszone zostały na 64 linach zamocowanych na pylonach w kształcie litery A. Każdy z pylonów ma 62 m wysokości. W ramach inwestycji wykonano również dwa bezkolizyjne węzły. Pierwszy umożliwia zjazd z drogi S7 w ul. Igołomską, drugi – w ul. Christo Botewa.

Otwarcie pełnej wschodniej obwodnicy Krakowa to dobra wiadomość dla kierowców. Z ul Igołomskiej będzie można wjechać na nowy fragment i pojechać nim w kierunku Rybitw, a potem do autostrady A4. Takie powiązania pozwolą odciążyć centrum od samochodów ciężarowych, zwłaszcza jadących w stronę Nowej Huty z Zakopanego lub Rzeszowa.

Wschodnia obwodnica będzie wykorzystywana w pełnym zakresie, gdy powstanie 60-kilometrowy odcinek drogi S7 od Krakowa w kierunku granicy z województwem świętokrzyskim. Na to trzeba jednak poczekać jeszcze kilka lat.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie? - odcinek 7

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
>>> Zobacz inne odcinki CO TY WIESZ O KRAKOWIE