Przed 14 lutego wiele osób podejmuje decyzje zakupowe sercem. Często jego nagłe porywy skłaniają do wydatków ponad możliwości portfela. Najnowsze statystyki wskazują, że Polacy tegoroczne Walentynki będą świętować huczniej niż przed rokiem. W ubiegłym roku boom na dodatkową gotówkę zaczął się w drugiej połowie stycznia.

Trudno przewidzieć co będzie hitem najbliższych Walentynek, ale zawsze inspiracji można poszukać wśród ubiegłorocznego must-have. Znana sieć drogerii, jako jedna z niewielu firm przekonywała, że najlepszym prezentem będzie podarowanie bliskiej osobie chwili czułości. Podobnie uważali najmłodsi, przyszli czytelnicy pewnego poczytnego tygodnika. Według nich najlepsze w ten dzień jest przytulanie, zaraz potem świetnym pomysłem były lody i „wszystkie inne rzeczy”. Sieci handlowe natomiast podpowiadały, by zainwestować w bieliznę, walentynkowe kartki, ozdoby i kwiatki.

Czytaj też:
Powrót sloganu: czy się stoi, czy się leży, dwa tysiące się należy? Sprawdź co demotywuje Polaków od pracy

Z kolei firmy telekomunikacyjne były gotowe użyczyć pociesznego „Amora”, który czasem niewprawną strzałą pomagał ustrzelić smartfon.


- Celebryci natomiast pozwolili w ten dzień zaszaleć wyobraźni. Wśród polecanych przez nich sposobów na udane Walentynki znalazł się wypad na Wyspę Św. Edwarda i przejażdżka kabrioletem, „kameralna” uroczystość na 300 osób, biżuteria i zapachowe kosmetyki, czy podróż do Meksyku – ewentualnie do Zakopanego na „łoscypek i kapelę”. Walentynkowa kolacja nie mogła być przesadnie obfita – najlepiej jeśli były to krewetki, małże, szampan lub hiszpańska cava w małych ilościach. Wśród bardziej ekscentrycznych propozycji znalazł się mop z systemem odsysania wody, żelazko, a nawet „powody do zazdrości”, choć zbalansowane kolacją z winem- mówi Jarosław Czulak, Profi Credit Polska.

Wśród bardziej wzniosłych pomysłów na walentynkowe świętowanie wymieniano kino i operę. Pięknym darem serca w ubiegłoroczne Walentynki był bilet na koncert charytatywny, podczas którego były gromadzone środki na rehabilitację chorych i niepełnosprawnych artystów.

- 14 lutego trzeba jednak wyraźnie rozdzielić pieniądze od gorących uczuć. Nie warto podejmować pochopnych decyzji i pożyczać pieniądze na chwilowe kaprysy, gadżety modne przez zaledwie kilka tygodni. Decyzję o wzięciu pożyczki należy dobrze przemyśleć, przede wszystkim pod kątem możliwości jej spłaty. Pożyczyć gotówkę warto na prezenty, które pomogą się rozwijać, zdobywać doświadczenie, nowe umiejętności, lub sfinansują inwestycję, która będzie źródłem wielu korzyści w długiej perspektywie- tłumaczy ekspert.

W Walentynki warto na randkę zabrać rozwagę i zdać się na swoją kreatywność. Wiele walentynek doceni roztropne planowanie przyszłości i odpowiedzialność w decydowaniu o wydatkach. Tegorocznym walentynkowym must-have powinno być szczere wyznanie miłości, serdeczny buziak, chwile czułości i wspólne planowanie bezpiecznej przyszłości.

Czytaj też:
Nawet jeśli nie masz volkswagena, to zawsze możesz go mieć. Sprawdź na czym polegają tarapaty firmy