W ubiegłym roku w Krakowie zostały otwarte trzy obiekty, z których stolica Małopolski może być dumna. Poza Kraków Areną i Centrum Kongresowym ICE otwarte zostały także nowoczesne obiekty Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Ubiegłoroczne targi i wydarzenia w nowo powstałych halach przyciągnęły ponad 200 tys. osób. Czy w rozpoczynającym się sezonie targowym liczba ta wzrośnie? Jest na to duża szansa.

Otwarte w maju 2014 nowe obiekty Expo Kraków są jednymi z najnowocześniejszych obiektów targowo- kongresowych w Polsce. Docenili ten fakt wystawcy ściągając tłumnie na ulicę Galicyjską w Krakowie, dzięki czemu wzmocniony został wizerunek miasta jako jednej z najlepszej w kraju destynacji turystyki biznesowej.

Ku uciesze małopolskich hotelarzy i restauratorów przez siedem miesięcy ubiegłego roku w krakowskich targach wzięło udział ponad 2,5 firm, z czego aż 25 procent przyjechało z zagranicy zaś łącznie imprezy odwiedziło ponad 200 tys. osób. Najliczniej odwiedzone zostały 18. Targi Książki gromadząc ponad 60 tys. odwiedzających, tłumy ciągnęły także na Targi Moto-Show, które przyciągnęły ponad 20 tys. fanów motoryzacji.

Jednym z podstawowych atutów Expo jest jego wielofunkcyjność. Dlatego oprócz wydarzeń z kalendarza Targów w Krakowie odbywają się także imprezy innych organizatorów targów, kongresów i eventów. W ubiegłym roku poza targami przeróżnych branż, od turystycznych przez jubilerskie po ciężki przemysł, odbyły się także konwenty fanów anime, festiwal kulinarny, wydarzenia poświęcone tematom relacji w biznesie czy równie oblegane targi pracy.

Nowy sezon targowy będzie jeszcze bogatszy w imprezy albowiem wystawcy i uczestnicy targów odwiedzać będą obiekty Expo już od lutego. W drugim tygodniu lutego odbędzie się pierwsza tegoroczna impreza a mianowicie Targi Rozwiązań i Technologii Mobilnych "Mobile-IT" z udziałem kilkudziesięciu firm branży informatyczno-telekomunikacyjnej. Targom towarzyszyć będą także konferencje tematyczne.

Źródło: Gazeta Krakowska