Puste witryny, opuszczone kraty zamykające wejścia i kartki informujące klientów, że sklepy kończą działalność w Krokusie – taki obrazek można zobaczyć w kilku miejscach w tym centrum handlowym przy al. Bora-Komorowskiego. Ostatnio tuż obok niego zaczęła działać nowa galeria Serenada. Czy to z tego powodu Krokus pustoszeje?

Zobacz galerię
- Sklepy modowe - czyli między innymi CCC, CROPP, Wojas, Medicine - zostały przeniesione do centrum Serenada. W CH Krokus pozostanie na razie drogeria Rossmann, RTV EURO AGD oraz Pizzeria Dominium. Działania te podyktowane są koniecznością przygotowania CH Krokus do rewitalizacji – odpowiada Anna Skrocka, rzecznik Mayland Royal Estate (Serenada to inwestycja tej spółki).

Rozpoczęcie rewitalizacji Krokusa planowane jest na przyszły rok, inwestor chciałby ją przeprowadzić jak najszybciej. Docelowo będzie się z nią wiązało wyłączenie z pracy całego pierwszego piętra centrum Krokus. Natomiast galeria na dolnym poziomie wraz z hipermarketem Auchan ma cały czas działać – i to również tutaj przeniesie się część sklepów czy pizzeria z góry. Anna Skrocka podkreśla, że firma ma doświadczenie w prowadzeniu rozbudowy i rewitalizacji centrów handlowych - jednym z przykładów jest Riviera w Gdyni, gdzie podczas toczących się prac bez zmian działał hipermarket z małą galerią.

Sklepy z odzieżą wyprowadziły się z Krokusa i przeniosły do Serenady też dlatego, że ta ostatnia jest galerią poświęconą modzie. Krokus w efekcie planowanych zmian ma z kolei stać się centrum rozrywkowym, usługowym i codziennych zakupów. Będzie też w nim w przyszłości dużo więcej restauracji.

Przypomnijmy, że oprócz rewitalizacji Krokusa inwestor planuje rozbudowę Serenady. Wolną przestrzeń między tymi dwoma obiektami wypełni kolejny segment centrum handlowego. Projektowane jest też stworzenie przestrzeni publicznych – placów oraz strefy restauracyjnej. Efekty rozbudowy mielibyśmy zobaczyć w 2020-21 r.