Sport

    MP w łyżwiarstwie szybkim: Katarzyna Woźniak i Adrian...

    MP w łyżwiarstwie szybkim: Katarzyna Woźniak i Adrian Wielgat najlepsi w wieloboju

    Zdjęcie autora materiału
    Artur Bogacki

    Gazeta Krakowska

    Katarzyna Woźniak

    Katarzyna Woźniak ©Patrick Semansky

    Mistrzami Polski w łyżwiarskim wieloboju zostali Katarzyna Woźniak (AZS AWF Katowice) i Adrian Wielgat (Orzeł Elbląg). W niedzielę skończyły się czterodniowy czempionat - o medale walczono także na poszczególnych dystansach - na warszawskim torze Stegny.
    Katarzyna Woźniak

    Katarzyna Woźniak ©Patrick Semansky

    Do punktacji wieloboju brano pod uwagę wyniki czterech konkurencji, a część łyżwiarzy szybkich nie wzięła udziału w najdłuższym biegu (5000 m kobiet i 10 000 m mężczyzn). Dotyczy to m.in. Natalii Czerwonki, która wygrała w trzech innych startach. Wcześniej zwyciężyła na 500 i 1000 m, w niedzielę dołożyła złoto na 1500 m.

    Na tym ostatnim dystansie mężczyzn najlepszy okazał się Konrad Niedźwiedzki, który wrócił na tor po poważnym wypadku na treningu. Wygrał z przewagą ponad sekundy nad kolegą z kadry Janem Szymański, trzeci był mistrz olimpijski na 1500 m Zbigniew Bródka.

    Po MP wybrano skład reprezentacji Polski na wielobojowe mistrzostwa Europy (6-8 stycznia). Do Heerenveen pojadą: Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak oraz Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański; w wieloboju sprinterskim wystartują: Kaja Ziomek, Andżelika Wójcik oraz Sebastian Kłosiński, Piotr Michalski, Artur Nogal.

    Wyniki MP - 17 grudnia


    Kobiety
    1500 m:

    1. Natalia Czerwonka (Zagłębie Lubin) 2.06,41
    2. Luiza Złotkowska (Sparta Grodzisk Mazowiecki) 2.07,50
    3. Katarzyna Bachleda-Curuś (AZS AWF Katowice) 2.08,46

    Bieg masowy:
    1. Karolina Bosiek (Pilica Tomaszów Mazowiecki) 10.21,74
    2. Luiza Złotkowska (Sparta Grodzisk Mazowiecki) 10.21,83
    3. Katarzyna Woźniak (AZS AWF Katowice) 10.22,26

    Wielobój (500, 3000, 1500 i 5000 m):
    1. Katarzyna Woźniak (AZS AWF Katowice) 174,474 pkt
    2. Katarzyna Bachleda-Curuś (AZS AWF Katowice) 175,277
    3. Magdalena Czyszczoń (AZS AWF Katowice) 176,762

    Mężczyźni
    1500 m:
    1. Konrad Niedźwiedzki (AZS AWF Katowice) 1.52,53
    2. Jan Szymański (AZS AWF Poznań) 1.53,63
    3. Zbigniew Bródka (Błyskawica Domaniewice) 1.53,80

    Bieg masowy:
    1. Marcin Bachanek (Stoczniowiec Gdańsk) 9.30,45
    2. Roland Cieślak (Pilica Tomaszów Mazowiecki) 9.30,82
    3. Jan Świątek (Stegny Warszawa) 9.31,38

    Wielobój (500, 5000, 1500 i 10000 m):
    1. Adrian Wielgat (Orzeł Elbląg) 161,786 pkt
    2. Roland Cieślak (Pilica Tomaszów Mazowiecki) 162,470
    3. Marcin Bachanek (Stoczniowiec Gdańsk) 163,951



    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Sportowy24 na Facebooku

    Galerie

    GOL24 na Facebooku