Kajakarstwo górskie. Kacper Sztuba ze złotem mistrzostw świata, Klaudia Zwolińska z brązem

Klaudia Zwolińska, trener Dariusz Wrzosek i Kacper Sztuba
Klaudia Zwolińska, trener Dariusz Wrzosek i Kacper Sztuba Facebook
Z mistrzostw świata juniorów i młodzieżowców w slalomie kajakowym, które odbywają się w Bratysławie, Polacy wrócą przynajmniej z dwoma medalami. W sobotę w młodszej kategorii złoto w C-1 zdobył Kacper Sztuba (AZS AWF Kraków), a brąz w starszej w K-1 Klaudia Zwolińska (Start Nowy Sącz).

Dla Sztuby to największy sukces w karierze, choć nie pierwszy medal wielkiej imprezy. M.in. dwa lata temu w Brazylii został wicemistrzem globu juniorów (18 lat) w C-1. Ma też srebro ME i brąz MŚ 18-latków w C-2 (w parze z Jakubem Brzezińskim) z ubiegłego sezonu.

W sobotę w Bratysławie w półfinale uzyskał drugi czas. W finale był już najlepszy. Po bezbłędnym przejeździe wyprzedził o 1,24 s Hiszpana Miquela Trave'a i o 5,65 s Niemca Lennarda Tuchscherera.

Medalową passę podtrzymała Klaudia Zwolińska. Zawodniczka Startu w ostatnich latach regularnie stawała na podium imprez juniorskich (m.in. w 2016 r. została mistrzynią świata i Europy). W debiucie w kategorii młodzieżowej (U-23) wywalczyła brąz MŚ. W finale przegrała (o 2,40 s) z utytułowaną Australijką Jessicą Fox (srebrna i brązowa medalistka olimpijska) oraz z Brazylijką Aną Satilą (o 0,92 s).

W piątek w finale C-1 juniorek płynęła Oliwia Jeleńska (Start). Zajęła 7. miejsce, zwyciężyła Niemka Andrea Herzog.