Arka - Wisła 3:0: Piłkarze z Gdyni zrobili sobie rejs po Wiśle [WIDEO]

Piotr Tymczak
Sensacyjny wynik na stadionie w Gdyni. Beniaminek ekstraklasy Arka Gdynia wygrała pierwszy mecz u siebie w tym sezonie aż 3:0 z Wisłą Kraków. Zespół "Białej Gwiazdy" spisał się w tym spotkaniu bardzo słabo.

Arkowcy zupełnie zaskoczyli zespół "Białej Gwiazdy". Rozpoczęli mecz z ogromnym animuszem, ruszyli do ataku i szybko zdobyli dwie bramki. Później umiejętnie bronili przewagi. Wiślacy próbowali odwrócić losy spotkania, ale byli nieporadni. Na koniec gdynianie podwyższyli na 3:0 z rzutu karnego. Ich wygrana w takich rozmiarach to duża niespodzianka.

Autor: Piotr Tymczak

Trener Wisły Kraków Dariusz Wdowczyk niewiele zmienił w ustawieniu zespołu w porównaniu do pierwszego meczu w tym sezonie, wygranego 2:1 z Pogonią Szczecin. Jedynie za Krzysztofa Drzazgę od początku zagrał Rafał Boguski. Na ławce rezerwowych wiślaków zasiadło więc dwóch uczestników Euro 2016: Krzysztof Mączyński oraz Richard Guzmics. Obok nich był też kapitan zespołu Arkadiusz Głowacki. Po raz pierwszy na ławce znalazł się również nowy bramkarz Łukasz Załuska.

To był pierwszy mecz Arki w tym sezonie na swoim stadionie, na który ekstraklasa powróciła po pięciu latach. Do tego przyjechała Wisła. Spotkanie wywołało więc duże zainteresowanie wśród kibiców. Na trybunach zasiadło ponad 10 tys. widzów, którzy żywiołowo dopingowali. Na początku to poniosło gospodarzy do ataku. Już w 3 minucie mieli oni bramkowe sytuacje. Na czystej pozycji był Marcus Da Silva, ale nie trafił dobrze w piłkę. Chwilę później piłka przeleciała obok słupka po strzale Dariusza Zjawińskiego.

W 8 minucie arkowcy cieszyli się z prowadzenia. Marcin Warcholak podał do Yannicka Kakoko (ma obywatelstwo niemieckie i kongijskie), ten uderzył, był jeszcze rykoszet i piłka wpadła do bramki.

W kolejnych minutach Arka nadal była na fali. Piłkarze z Gdyni grali szybkim atakiem i dużym pressingiem w obronie. Wiślacy zostali zepchnięci do defensywy. Miejscowi podwyższyli w niecodziennych okolicznościach. Piłkę próbował złapać Michał Miśkiewicz, zrobił to w taki sposób, że Zjawiński wyprzedził go i wbił ją do siatki.

Wiślacy długo nie mogli się otrząsnąć po takich ciosach. Dopiero przed przerwą byli bliscy zdobycia kontaktowego gola, a konkretnie Boguski. Po jego strzale był rykoszet i piłka odbiła się od poprzeczki.

Drugą połowę wiślacy rozpoczęli w zmienionym składzie. Na boisku pojawił się Mączyński, który zmienił Petara Brleka, a za Adama Mójtę wszedł Rafał Pietrzak. Niedługo po rozpoczęciu gry po przerwie okazję miał Paweł Brożek, ale jego strzał obronił Konrad Jałocha. Później bramkarz Arki wykazał się wybijając strzale z dystansu Mączyńskiego.

Pod koniec meczu arkowcy przypieczętowali zwycięstwo. Sędzia odgwizdał rzut karny dopatrując się zagrania ręką Mateusza Zachary. "Jedenastkę" na trzeciego gola zamienił Da Silva.

Arka Gdynia – Wisła Kraków 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Kakoko 8, 2:0 Zjawiński 21, 3:0 Da Silva z karnego 84
Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Żółte kartki: Bożok - Boguski, Sadlok
Widzów: 10 203
Arka: Jałocha – Socha, Marcjanik, Sołdecki, Warcholak – Łukasiewicz, Kakoko – Da Silva (84 Yussuff), Szwoch (72 Marciniak), Bożok – Zjawiński (62 Siemaszko).
Wisła: Miśkiewicz – Cywka, Uryga, Sadlok – Bartosz (67 Zachara), Boguski, Brlek (46 Mączyński), Małecki, Mójta (46 Pietrzak) – Brożek, Ondrasek.

Tu znajdziesz więcej najnowszych informacji o piłkarzach Wisły Kraków

Materiał oryginalny: Arka - Wisła 3:0: Piłkarze z Gdyni zrobili sobie rejs po Wiśle [WIDEO] - Dziennik Polski