Wysoka forma piłkarzy Podhala w sparingach

Maciej Zubek
Przewaga Podhala nie podlegała dyskusji
Przewaga Podhala nie podlegała dyskusji Maciej Zubek
III liga. Po wygranej 2:1 przed kilkoma dniami z Sandecją Nowy Sącz, tym razem piłkarze z Nowego Targu w efektownych rozmiarach pokonali 5:0 czwartoligowy zespół Popradu Muszyna.

Gra Podhala mogła się podobać. Szczególnie w pierwszych 45 minutach nowotarżanie kompletnie zdominowali przeciwnika. Grając z polotem i pomysłem raz za razem stwarzali zagrożenie pod bramką Popradu. Efektem tego były trzy zdobyte przed przerwą gole. W 9 min świetne prostopadłe podanie od Tarasa Jaworskiego wykorzystał Rafał Komorek. W 32 min po akcji prawą stroną i dośrodkowaniu w pole karne testowanego Michała Szaflarskiego, głową piłkę do bramki skierował Mateusz Zając. W 40 min w narożniku boiska Peter Drobnaka wygrał pojedynek z dwoma zawodnikami z Muszyny, dograł na 16 metr do Jaworskiego, a ten przytomnym mierzonym uderzeniem podwyższył wynik na 3:0.

W drugiej połowie trenerzy Podhala posłali w bój całkiem nową „jedenastkę”. Obraz gry niewiele się jednak zmienił. Toczyła się ona głównie na połowie Popradu. W 79 min na listę strzelców wpisał się Konrad Buć, uderzając piłkę po koźle z 12 metrów. W 85 min wynik meczu ustalił Sebastian Świerzbiński, który sfinalizował akcję i dogranie z linii końcowej Bartłomieja Pająka.

- Cieszy kolejne dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Zawodnicy mieli konkretne zadania do wykonania i wywiązali się z tego bardzo dobrze – podkeślił szkoleniowiec Podhala, Dariusz Siekliński -Obie „jedenastki” zagrały to co sobie zakładaliśmy. Z racji tego, że przeciwnik głównie się bronił, była dobra okazja by przećwiczyć grę w ataku pozycyjnym. Kładliśmy też nacisk na grę skrzydłami i parę fajnych akcji w ten sposób udało się nam przeprowadzić – dodał szkoleniowiec Podhala, który próbował kilku nowych ustawień. M.in. w roli środkowego obrońcy zagrał Mateusz Zając, a na lewym boku obrony Grzegorz Silczuk: - Obaj już grali na tych pozycjach. Musimy mieć w zanadrzu kilka rozwiązań. Po to są sparingi aby próbować różnych wariantów – mówi Siekliński.

Kolejne spotkanie Podhalanie zagrają już w sobotę, także na swoim boisku z drużyną Tempo Białka.

NKP Podhale Nowy Targ – Poprad Muszyna 5:0 (3:0)
Bramki:
1:0 Komorek 9, 2:0 Zając 32, 3:0 Jaworski 40, 4:0 Buć 79, 5:0 85 Świerzbiński 85.
Podhale I połowa: Gorzelański – Szaflarski, Zając, Mikołajczyk, Drobnak – Piwowarczyk, Hreśka, Ligienza, Jaworski, Komorek - Potoniec. II połowa: Al Ani – Urbańczyk, Bedronka, Basta, Silczuk, - Czubin, Nawrot, Świerzbiński, Pająk, Kobylarczyk - Buć.