1

1 1 połowa

1 2 połowa

5 karne

• Taki jest sport, taka jest piłka. Podziękujmy polskim piłkarzom za te przeżycia, za wyniki, za historyczny wynik Biało-czerwonych na EURO. Nie tylko wygrali pierwsze mecze, lecz także awansowali aż do ćwierćfinału...

• Ricardo Quaresma mocno pod poprzeczkę, w sam środek! POL - POR 3:5

Portugalia w półfinale Mistrzostw Europy!!!

• Niestety, Rui Patricio broni strzał Jakuba Błaszczykowskiego!

• Nani niemal w prawe okienko. 3:4

• Kamil Glik jak Arek Milik. 3:3

• Joao Moutinho w prawy róg POL - POR 2:3

• Arkadiusz Milik płasko przy lewym słupku, myląc bramkarza POL - POR 2:2

• Renato Sanches na siłę, w lewe okienko. POL 1:2

• Robert Lewandowski w przeciwległy róg. Rui Patricio zmylony.

• Cristiano Ronaldo zaczyna, pewnie przy lewym słupku

• Losowanie stron kto pierwszy rozpocznie "jedenastki".

Serię rzutów karnych czas zacząć

• Narada Adama Nawałki i Fernando Santosa ze swoimi piłkarzami.

• Łukasz Piszczek wybija piłkę na aut po centrze Ricardo Quaresmy.

Gwizdek Felixa Brycha - rzuty karne

• Strzał Bartosza Kapustki z lewej strony pola karnego zostaje zablokowany przez Pepe.

Felix Brych dolicza minutę do drugiej połowy dogrywki.

• Rui Patricio wybija piłkę z "piątki".

• Mazurek Dąbrowskiego na Stade Velodrome.

• Pepe wyrósł jak spod ziemi na własnym 5. metrze! Gdyby nie jego główka, to przed bramkarzem byliby Arkadiusz Milik i Robert Lewandowski! Świetna centra Łukasza Piszczka.

• Ricardo Quaresma przyjmuje piłkę w "szesnastce". Odwrócił się z Arturem Jędrzejczykiem na plecach, ale skutecznie zaasekurował go Tomasz Jodłowiec, który zdecydowanym wybiciem posłał piłkę w stronę środka boiska.

• Jose Fonte uprzedza na linii 16. metra Jakuba Błaszczykowskiego po zagraniu Łukasza Piszczka. Polacy mądrze próbują oddalić grę od własnego pola karnego.

• Daleki wyrzut z autu Artura Jędrzejczyka w pole karne. Do futbolówki dopadł Bartosz Kapustka, lecz jego dośrodkowanie było trzy razy "za": za mocne, za wysokie i za głębokie.

• Biało-czerwoni spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Portugalczycy nie kwapią się z zaatakowaniem.

• Kontra Portugalczyków. Dośrodkowanie CR7 na rzut rożny wybija Artur Jędrzejczyk. Michał Pazdan główkuje, a Arkadiusz Milik daje się sfaulować Danilo ok. 25 od polskiej bramki.

• Michała Pazdana łapią skurcze. Na rozgrzewce jest już Thiago Cionek.

• Przerwa w grze - na murawie pojawił się kibic, który biegł w stronę CR7. Fan został szybko złapany przez służby porządkowe.

• Ricardo Quaresma ruszył z kontrą lewą stroną. Nie zdołał jednak utrzymać piłki na boisku.

• Danilo wybija na uwolnienie, ale piłka wraca w pobliże pola karnego jak bumerang.

• Łukasz Piszczek ruszył prawą flanką. Jego przebojowa akcja przynosi rzut rożny.

• Lewą flanką zaatakował Arkadiusza Milik. Radzi sobie z nim Cedric Soares, ale Biało-czerwoni mają aut. Strzał zza pola karnego Jakuba Błaszczykowskiego wysoko nad poprzeczką.

• Drugą połowę dogrywki zaczynają Polacy!

• Obie drużyny myślą o bezpieczeństwie, by zamurować dostęp do własnej bramki

. Czy czekają nas rzuty karne?

• Koniec pierwszej połowy dogrywki.

• Robert Lewandowski skutecznie zablokowany na prawej flance, przed linią końcową, przez Eliseu. Na tyle umiejętnie, że piłka odbiła się od stopy polskiego kapitana.

• Arkadiusz Milik i Bartosz Kapustka nie zdążyli do prostopadłego podania będącego na prawej stronie Roberta Lewandowskiego. Szkoda, że nikt nie wszedł na wślizgu.

W odpowiedzi Nani strzela z dystansu w środek bramki. Łukasz Fabiański nie miał problemu z obroną tego strzału.

• Nieudany przerzut na prawą stronę do Ricardo Quaresmy. Chwila oddechu dla defensywy.

• Arkadiusz Milik huknął zza pola karnego! Piłka poszybowała ponad metr od lewego spojenia!

• Atak Portugalczyków prawą flanką. Miękka wrzutka Joao Moutinho okazała się za krótka - przerwał ją Michał Pazdan.

• Nani strzela obok bramki Łukasza Fabiańskiego w bezpiecznej odległości.

• Tomasz Jodłowiec zmienia Krzysztofa Mączyńskiego, który przebiegł 12,385 km w dzisiejszym meczu!

• Kamil Glik wślizgiem blokuje strzał Ricardo Quaresmy z ok. lewego narożnika pola karnego. Krzysztof Mączyński wybija na uwolnienie.

• Nieudane dośrodkowanie Eliseu - piłka przechodzi przez całe pole karne. Danilo Pereira zmienia Williama Carvalho.

• Wzorowa interwencja Grzegorza Krychowiaka. Wrócił za Cristiano Ronaldo i wybił mu piłkę spod nóg w stronę Łukasza Fabiańskiego. Co ważne, czysta interwencja pomocnika, mimo że CR7 padł na murawę jak rażony piorunem.

• W odpowiedzi prostopadłe podanie Łukasza Piszczka z pominięciem drugiej linii nie znajduje napastników w "szesnastce".

• Czysty wślizg Michała Pazdana nabija piłkę w nogi Riacardo Quareasmę w taki sposób, że ta po odbiciu się pod nogi Portugalczyka wychodzi poza boisko.

• Piłka zaplątała się między nogami CR7 w polu bramkowym po centrze z lewej strony! Po chwili strzał Renato Sanchesa blokuje Jakub Błaszczykowski.

• Cristiano Ronaldo zaczyna ze środka.

• Losowanie stron kto rozpocznie dogrywkę. "Górą"...

• I gotta feelin' zespołu Black Eyed Peas rozbrzmiewa z głośników na Stade Velodrome. Masażyści działają, trenerzy naradzają się z piłkarzami jak rozegrać te 30 minut.

• W przypadku awansu do półfinału Wililam Carvalho nie zagra ze względu na nadmiar kartek. A sędzia gwiżdże na koniec drugiej połowy, ale nie meczu - mamy dogrywkę

• Jakub Błaszczykowski blokuje Eliseu na lewej stronie. Z kontrą wychodził Grzegorz Krychowiak, ale został pociągany za koszulkę przez Williama Carvalho. Żółta kartka.

• Co najmniej trzy minuty potrwa druga połowa.

• Pepe wyskakuje najwyżej do dośrodkowania z rzutu wolnego i strzela głową nad poprzeczką! Jeszcze był spalony.

• Żółta kartka dla Bartosza Kapustki za faul na Joao Moutinho.

• Niecelne podanie Roberta Lewandowskiego do Bartosza Kapustki przed portugalską "szesnastką". Ruszyła kontra, ale została przerwana.

• Mazurek Dąbrowskiego na trybunach.

• Cristiano Ronaldo marnuje piłkę meczową! Dostaje górne podanie z głębi pola i nie trafią w nią w polu karnym!

• Robert Lewandowski chciał urwać Jose Fonte w środku pola. Ten pozwolił piłce przejść, ale nie polskiemu kapitanowi.

• Piłka po centrze Ricardo Quaresmy z prawej flanki przechodzi przez pole karne. Przy linii bocznej przejął ją Renato Sanches, lecz nie poradził sobie z Jakubem Błaszczykowskim.

• Rzut rożny Ricardo Quaresmy pozostawię bez komentarza. Bartosz Kapustka melduje się na murawie. W stronę ławki udaje się Kamil Grosicki.

• Ależ ryzykowna interwencja Artura Jędrzejczyka! Przeciął prostopadłe podanie adresowane do CR7 w pole karne, ale zrobił to w taki sposób, że piłka o centymetry minęła dalszy słupek bramki Łukasza Fabiańskiego!

• Przebojowa akcja Kamila Grosickiego spaliła na panewce. Zastopował go Cedric Soares. Ricardo Quaresma zmienia Joao Mario

• Jose Fonte urwał się spod krycia i uderzył głową. Łukasz Fabiański łapie piłkę lecącą w środek bramki.

• Dośrodkowanie Cedrica Soaresa zablokowane przez Artura Jędrzejczyka. Rzut rożny.

• PolskaPolska

• Joao Mario zastopowany przez Michała Pazdana. Kolejna akcja próba akcja z Cristiano Ronaldo spaliła na panewce.

• Tę kontrę należało lepiej wykończyć. Łukasz Piszczek przedarł się prawą flanką i zagrał na drugą stronę do Kamila Grosickiego. Ten zdecydował się na strzał z dystansu, wysoko nad poprzeczką.

• Zmiana w ekipie Portugalii. Joao Moutinho zastępuje "żółtego" Adriena Silvę.

• Wzięty w kleszcze przez dwóch środkowych obrońców Cristiano Ronaldo nie miał szans, by dojść do sytuacji strzeleckiej po centrze Naniego z lewej strony. Łukasz Fabiański z "piątki".

• Niebezpieczny wślizg Adriena Silvy mógł zrobić krzywdę Jakubowi Błaszczykowskiemu. Sędzia puścił grę, bo atakowali Polacy, ale wrócił do tej sytuacji. Żółta kartka.

• Łukasz Fabiański chwyta piłkę po zgraniu głową Adriena Silvy. Zapoczątkował kontrę, która została przerwana przed "szesnastką" Portugalii.

• Rui Patricio broni strzał Arkadiusza Milika z pięciu metrów! Napastnik miał utrudnione zadanie, bowiem był pilnowany przez Pepe!

• Ależ było blisko, by Robert Lewandowski dopadł do piłki w polu karnym. Ta po zagraniu Kamila Grosickiego poszła za plecy polskiego kapitana.

• Spóźnione wejście Kamila Glika powaliło Cristiano Ronaldo blisko koła środkowego. Żółta kartka.

• Piłka po strzale Cedrica Soaresa mija lewy słupek Łukasza Fabiańskiego o niespełna pół metra!

• 68. minuta w Macedonii Shkendija - Cracovia 2:0 (

• Grzegorz Krychowiak popędził przez połowę boiska w stronę portugalskiego pola karnego. W kulminacyjnym momencie sfaulował Pepe.

• Polacy rzadko przekraczają linię środkową. Widzą to kibice, którzy głośnym "gramy u siebie" dodają siły piłkarzom Adama Nawałki.

• Michał Pazdan wślizgiem blokuje strzał Adriena Silvy z 25 metrów!

• Przyblokowane dośrodkowanie Eliseu straciło na mocy. Łukasz Fabiański chwyta piłkę. Szybka kontra Biało-czerwonych prawą stroną przerwana gwizdkiem sędziego - jego zdaniem faulu w ofensywie dopuścił się Łukasz Piszczek.

• Tomasz Jodłowiec, Karol Linetty i Bartosz Kapustka rozgrzewają się przy linii bocznej. Najprawdopodobniej na murawie pojawi się pierwszy z wymienionych.

• Dwie centry Jakuba Błaszczykowskiego zostały blokowane przez Pepe. Za drugim podejściem udało się wywalczyć rzut rożny. Po centrze z narożnika faul Kamila Grosickiego na linii 16. metra.

• Groźnie zapowiadała się kontra Portugalczyków! Cristiano Ronaldo strzela z ostrego kąta w boczną siatkę!

• Grzegorz Krychowiak podaje fałszem na ponad 20 metrów do Artura Jędrzejczyka. Ten niestety był na spalonym.

• Za głębokie dośrodkowanie Renato Sanchesa, do którego żaden z Portugalczyków nie doszedł. Piłka w rękawicach Łukasza Fabiańskiego.

• Kamil Glik pewnie wybija piłkę po centrze Cedrica Soaresa. Po chwili Łukasz Fabiański łapie piłkę na raty po centrze z lewej flanki. Uprzedził Cristiano Ronaldo.

• Eliseu faulowany przez Łukasza Piszczka w pobliżu linii środkowej.

• Atak Biało-czerwonych prawą flanką. Najpierw akcja Kuby i Łukasza Piszczka została zablokowana, ale drugi z wymienionych miał okazję do powtórki. Jego dośrodkowanie było lepsze a strzał "szczupakiem" Roberta Lewandowskiego broni Rui Patricio.

• Kamil Grosicki uprzedzony przez Cedrica Soaresa, który podaje do Renato Sanchesa. Ten, naciskany, wybija na aut. Polacy spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.

• Podanie z pominięciem drugiej linii do Cristiano Ronaldo, który został przyblokowany przez Michała Pazdana. Ten padł na murawę, ale po chwili wstaje.

• Zaczynają Portugalczycy. Obie strony bez zmian.

• Wracamy na Stade Velodrome na drugie trzy kwadranse pierwszego meczu o półfinał EURO 2016, w którym Polska remisuje z Portugalią. Jako pierwsi na murawie pojawili się goście. Po chwili dołączają Biało-czerwoni.

• A w meczu Shkendija - Cracovia prowadzą gospodarze po golu Besarta Ibraimiego w 41. minucie

• Pierwsze trzy kwadranse prawie jak u Alfreda Hitchcocka - najpierw trzęsienie ziemi, a potem emocje rosną. Trzęsienie ziemi było po radości polskich kibiców. Już pierwsza akcja przyniosła prowadzenie po golu Roberta Lewandowskiego. Później inicjatywę przejęli Portugalczycy, którą zdołali raz celnie odpowiedzieć. Jak będzie wyglądać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

• Po doliczeniu minuty Felix Brych kończy pierwszą połowę batalii o półfinał EURO 2016. Biało-czerwoni remisują z Portugailą 1:1 po golach Roberta Lewandowskiego już w 2. minucie i Renato Sanchesa w 33.

• Arkadiusz Milik dopada do bezpańskiej piłki i zagrywa crossowo do Kamila Grosickiego odrobinę za mocno. Rui Patricio z "piątki".

• W drugim polu karnym zagranie Artura Jędrzejczyka jest zostało przecięte przez Jose Fonte. Kontrę Naniego zdusił w zarodku Grzegorz Krychowiak.

• Skuteczny powrót Arkadiusza Milika we własne pole karne. Dał się sfaulować Renato Sanchesowi. Po chwili anemiczny strzał Naniego z 20 metrów nie zaskoczył Łukasza Fabiańskiego.

• Żółta kartka dla Artura Jędrzejczyka za faul na Williamie Carvalho. Polski obrońca ratował się przed kontrą. Nie zagra w półfinale EURO w przypadku awansu Biało-czerwonych.

• Grzegorz Krychowiak wybija pewnie piłkę.

• Nieudana główka Łukasza Piszczka. Portugalia ma rzut rożny.

• Jakub Błaszczykowski faulowany na prawej stronie. Portugalczycy wybijają piłkę. Jeszcze przewinienie Krzysztofa Mączyńskiego na Pepe w walce o górną piłkę.

• Artur Jędrzejczyk podaje po linii do Kamila Grosickiego. Sędzia widział, że zagrał za linią końcową.

• Biało-czerwoni próbują szybko wyjść na prowadzenia. Atak nie przynosi powodzenia.

• Renato Sanches popędził prawą stroną i zagrał "klepkę" z Nanim. Po podaniu zwrotnym przymierzył z 17 metrów nie do obrony tuż przy prawym słupku. Łukasz Fabiański nie sięgnął piłki.

• REMIS, RENATO SANCHES!!!

• Aut dla Portufalii po interwencji Artura Jędrzejczyka.

• Zdaniem sędziego Kamil Grosicki fauluje Cedrica Soaresa na lewej stronie. Rzut wolny dla Portugalii na wysokości ich pola karnego .

• Michał Pazdan "przykleił" się na linii 16. metra do Cristiano Ronaldo, czym uniemożliwił mu zdziałanie czegokolwiek. Po chwili pada na murawę po starciu z obrońcą, ale sędzia nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego. Kapitan Portugalii nie może w to uwierzyć.

• Płaskie uderzenie Cristiano Ronaldo zza pola karnego nie sprawił problemów Łukaszowi Fabiańskiemu. Tym bardziej, że piłka leciała w sam środek bramki.

• Nani powalczył z Jakubem Błaszczykowskim o piłkę w środku pola. Faul Portugalczyka.

• Kamil Glik wybija piłkę po dośrodkowaniu Adriena Silvy. Jeszcze jedna centra, która pada łupek Łukasza Fabiańskiego. Chwila spokoju i oddechu dla defensywy.

• Krzysztof Mączyński najpierw zablokował strzał Renato Sanchesa, po czym wyprowadził kontrę. Dał się sfaulować zawodnikowi Bayernu.

• Aut dla Polaków z prawej strony. Arkadiusz Milik był na spalonym przy podaniu zwrotnym.

• Ależ to rozegrali Polacy! Kamil Grosicki puścił piłkę do Arkadiusza Milika, który odegrał na ścianę. Ten "zagrał z kija", ale podanie przed bramkę do Roberta Lewandowskiego zostało przecięte przez Pepe.

• Pepe blokuje strzał Arkadiusza Milika zza pola karnego. Rzut rożny.

• Jeszcze jeden, jeszcze jeden

– skanduje ok. 30 000 kibiców na Stade Velodrome, przy rzucie z autu Artura Jędrzejczyka. Bez zagrożenia.

• Przebojowy rajd Artura Jędrzejczyka lewą flanką. Zagrywa do Roberta Lewandowskiego na 25. metr od bramki Rui Patricio, którego prostopadłe zagranie do Arkadiusza Milika zostało przecięte przez Jose Fonte. Portugalczycy zagrywają od razu do CR7, z którym radzi sobie Kamil Glik.

• Polska

• Kontra Polaków. Robert Lewandowski na luzie przyjmuje piłkę w kole środkowym, po czym podaje na lewą stronę do Kamila Grosickiego. Na obieg pobiegł Artur Jędrzejczyk, lecz "Turbogrosik" zdecydował się na dośrodkowanie. Zupełnie mu nie wyszło - piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Robert Lewandowski urwał się Pepe w "szesnastce" Portugalii i uderzył z ok. prawego narożnika w stronę bliższego słupka! Rui Patricio broni!

• Cristiano Ronaldo faulowany przez Michała Pazdana ok. 30 metrów od bramki. CR7 trafia w mur.

• Arkadiusz Milik popędził środkiem boiska. Zdecydował się na strzał z ok. 25 metrów i pomylił się o co najmniej 2 metry. A po bokach miał dobrze ustawionych "Lewego" i "Grosika"...

• Cristiano Ronaldo na spalonym.

• Eliseu ograł na lewej flance Jakuba Błaszczykowskiego i centruje w pole karne. Kamil Glik posyła piłkę poza linię końcową. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

• Michał Pazdan wybija piłkę na rzut rożny po zgraniu Joao Mario w pole karne do napastników. Kamil Glik wyskakuje najwyżej w "szesnastce". Główkuje poza "box", jak mówi Tomasz Hajto.

• Bramkarz Swansea ponownie w roli głównej. Po centrze Cedrica Soaresa z prawej flanki futbolówka znajduje się w jego rękawicach.

• Było ciepło w polskim polu karnym. Strzały CR7 i Naniego zostało zblokowane. Łukasz Fabiański chwyta piłkę.

• Michał Pazdan czystym wślizgiem wygarnia piłkę spod nóg Joao Mario. Szybkie wznowienie gry z autu i strzał Cristiano Ronaldo z ponad 25 metrów zostało zablokowane. Bardzo uważnie grają Biało-czerwoni w defensywie, ale zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić.

• Naciskany przez kapitana Rui Patricio wybija piłkę do Cristiano Ronaldo. Ten został świetnie wyprzedzony przez Łukasza Piszczka. Po chwili udanie do środka zszedł Jakub Błaszczykowski, który zastopował Adriena Silvę.

• Nani traci piłkę ok. 25-30 metrów od polskiej bramki na rzecz Kamila Glika. Ten zagrywa do Roberta Lewandowskiego, który natychmiast podaje do Grzegorza Krychowiaka, lecz jego podanie do Arkadiusza Milika było nieprzygotowane, za mocne.

• William Carvalho faulowany w środku pola przez Krzysztofa Mączyńskiego. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Portugalczycy idą za ciosem, ale ich atak nie przynosi powodzenia. Łukasz Fabiański z "piątki".

• Wydawało się, że przerzut Łukasza Piszczka na lewą stronę zostanie przecięte przez Cedrica Soaresa. Piłka przeleciała nad nim do Kamila Grosickiego, który po przebiegnięciu kilkunastu metrów zagrał w pole karne, gdzie Robert Lewandowski idealnie dostawił stopę - piłka wpadła do siatki tuż przy lewym słupku!

• NIEPRAWDOPODOBNY START! ROBERT LEWANDOWSKI TRAFIA DO SIATKI!!!

• Kamil Grosicki znowu powstrzymany przez Cedrica Soaresa. Aut na wysokości pola karnego.

• Kamil Grosicki traci piłkę na lewej stronie na rzecz Cedrica Soaresa. Atak Portugalczyków przerwany przez Artura Jędrzejczyka.

• Po odliczaniu przez kibiców rozlega się pierwszy gwizdek Felixa Brycha. Rozpoczynają Biało-czerwoni!!!

• Na trybunie pojawiła się wielka biało-czerwona flaga!

Czas na losowanie stron. Kapitanami są oczywiście Robert Lewandowski i Cristiano Ronaldo.

• ... i Mazurek Dąbrowskiego!

• Pora na hymny. Na początku Portugalii...

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Polacy zagrają na biało, Portugalia na czerwono z zielonymi getrami

• By poczuć atmosferę meczu...

• Kolejne pary ćwierćfinałowe: Walia - Belgia, Niemcy - Włochy i Francja - Islandia. Mecze będą rozgrywane odpowiednio w piątek, sobotę i niedzielę o 21. Zwycięzca meczu Polska - Portugalia trafi na lepszą ekipę z pierwszej wymienionej pary.

• Niespełna dziesięć minut do rozpoczęcia meczu, więc przenosimy się do Marsylii na Stade Velodrome. Niedługo pierwszy mecz o półfinał EURO 2016 Polska - Portugalia!

• Dotychczas w czterech meczach biało-czerwonych uczestniczyło łącznie ok. 110-115 tysięcy polskich kibiców. To bardzo wysoka frekwencja. Widać, że piłkarze Adama Nawałki mogą liczyć na wsparcie. W Marsylii stadion ma ok. 65 tys. pojemności. Wydaje mi się, że dobra połowa będzie zajęta przez sympatyków z Polski. Gdybyśmy grali w jakimś innym kraju, Polaków byłoby prawdopodobnie jeszcze więcej, ale tutaj jest duża diaspora portugalska i ci ludzie, mieszkający na stałe Francji, też przyjdą wspierać swój zespół

- powiedział PAP koordynator PZPN ds. współpracy z kibicami Dariusz Łapiński (źr.: sport.pl).

• W cieniu, dosłownie i w przenośni, rozgrywane są mecze I rundy el. Ligi Europy. Przed momentem zakończył się mecz Zagłębia Lubin, które przegrało ze Slavią Sofia 0:1 po golu Serdera Serderova w 85. minucie.

O 21 Cracovia zmierzy się z maceońską FK Shkendiją.

• Mogący pomieścić 67 934 kibiców Stade Velodrome (źr. - soccerway) w połowie będzie zapełniony przez polskich kibiców. – Bilety wyprzedane. "Na trybunach powinno dzisiaj zasiąść 30 tysięcy polskich kibiców"

• Mała ciekawostka: Polska była bardzo najczęściej faulowaną drużyną na EURO. Piłkarzem - Robert Lewandowski (16 razy). Cristiano Ronaldo zaledwie... czterokrotnie.

• Robert Lewandowski nie strzelił bramki w narodowych barwach od siedmiu spotkań? Czy dzisiaj nastąpi przełamanie? Komentarze są do Waszej dyspozycji.

• Pełna obsada sędziowska

• sędzia główny: Felix Brych (GER)
    • liniowi: Mark Bosch (GER) i Stefan Lupp (GER)
    • asystenci dodatkowi: Bastian Dankert (GER) i Marco Fritz (GER)
    • sędzia techniczny: Milorad Razić (SER)
  • W czterech meczach EURO Portugalia zanotowała aż cztery remisy. O awansie do ćwierćfinału w meczu z Chorwacją musiała decydować dogrywka. Bramkę w 117. minucie strzelił Ricardo Quaresma.

• Mecz Polska - Portugalia. Biało-czerwone barwy zalały Marsylię [GALERIA]

Polscy fani opanowali ulice Marsylii. Podczas ćwierćfinałowego meczu z Portugalią na Stade Velodrome ma pojawić się co najmniej 30 tysięcy kibiców z Polski.

• Dla Adama Nawałki jest to 30. mecz na ławce trenerskiej Biało-czerwonych. Jego bilans jest bardzo dobry - 16 spotkań kończyło się zwycięstwami, 9 razy było bez rozstrzygnięcia, a czterokrotnie Polacy schodzili na tarczy.

Bilans bramek prezentuje się następująco - 58 goli strzelonych i 22 stracone. Najwięcej goli, bo aż 16, strzelił Robert Lewandowski (w 22 meczach), z czego aż 13 w eliminacjach do EURO.

• Oczywiście to spotkanie doczekało się kilku filmowych zapowiedzi. Oto jedna z nich:

• William Carvalho* oraz Pepe* po stronie Portugalii oraz Łukasz Piszczek*, Michał Pazdan*, Artur Jędrzejczyk*, Krzysztof Mączyński* i Kamil Grosicki* z polskiej powinni dzisiaj uważać na kartki. Obejrzane dzisiaj "żółtko" - w przypadku awansu do półfinału ME - skutkuje przymusową absencją.

* dotyczy zawodników z wyjściowych składów obu reprezentacji

• Tradycyjnie w swoich live'ach zachęcam do aktywności w komentarzach - pisania swoich typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie (i czy w regulaminowym czasie gry), kto wpisze się na listę strzelców oraz do wyrażania swoich komentarzy/opinii/uwag. Teraz rozwińmy zabawę o Hajto-bingo. Jakie zwroty wypowie złotousty komentator?

• (…) Szyjmy flagę biało-czerwoną, by ona także mogła być pokazywana na stadionie. Jeśli mogą kibice z Chorwacji, jeśli mogą kibice z Irlandii... Jeśli dziś wielka flaga – to jest Rosji – zasłoniła 1/4 tego stadionu, to na kolejnym meczu [we Wrocławiu] niech biało-czerwona, ogromna flaga, także w chwili kiedy będziemy słuchali narodowego hymnu, pojawi się na trybunach stadionu (...)

– tak cztery lata temu mówił komentator Tomasz Zimoch. Dzisiaj ta flaga (o wymiarach 52 m x 30 m) pojawi się na trybunie Stade Velodrome.

• Rezerwowi Polska: Wojciech Szczęsny, Artur Boruc - Thiago Cionek, Bartosz Salamon, Jakub Wawrzyniak, Tomasz Jodłowiec, Piotr Zieliński, Karol Linetty, Bartosz Kapustka, Filip Starzyński, Sławomir Peszko, Mariusz Stępiński.

• Tak wygląda pary ćwierćfinałowe

• Rezerwowi Portugalia: Anthony Lopes, Eduardo - Bruno Alves, Ricardo Carvalho, João Moutinho, Éder, Vieirinha, Danilo Pereira, Rafa Silva, Quaresma.

• Znamy składy obu reprezentacji! Adam Nawałka nie zaskoczył, a Fernando Santos?

• Piotr Bernaciak przygotował obszerną zapowiedź, do której odsyłam

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z meczu Polska - Portugalia!

• Chciałbym, aby dzisiaj nasza reprezentacja zagrała jako kolektyw, a o zwycięstwie zdecydowały nasze indywidualności

– powiedział przed chwilą Polsatowi Sport Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN. Czy dzisiaj tak będzie?

• Dziewięć dni temu, w Marsylii, Biało-czerwoni na zakończenie fazy pucharowej EURO 2016 pokonali Ukrainę po golu Jakuba Błaszczykowskiego. Dzisiaj, na Stade Velodrome, stawka jest zdecydowanie wyższa - za pięć kwadransów podejmą Portugalię w grze o (tak! tak!) półfinał Mistrzostw Europy!