Sport

    Wychowanek SKS Kusy Kraków w kadrze piłkarzy ręcznych na...

    Wychowanek SKS Kusy Kraków w kadrze piłkarzy ręcznych na francuski mundial

    Zdjęcie autora materiału
    Jerzy Filipiuk

    Dziennik Polski 24

    Arkadiusz Moryto reprezentuje obecnie barwy Zagłębia Lubin

    Arkadiusz Moryto reprezentuje obecnie barwy Zagłębia Lubin ©MKS Zagłębie Lubin S.A.

    Arkadiusz Moryto, wychowanek SKS Kusy Kraków, a teraz zawodnik Zagłębia Lubin, znalazł się w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata we Francji.
    Arkadiusz Moryto reprezentuje obecnie barwy Zagłębia Lubin

    Arkadiusz Moryto reprezentuje obecnie barwy Zagłębia Lubin ©MKS Zagłębie Lubin S.A.

    19-letni prawoskrzydłowy ma na koncie tylko jeden występ w seniorskiej drużynie narodowej (w niedzielę zagrał przeciwko Argentynie podczas turnieju w hiszpańskim Irunie), ale od dłuższego czasu prezentuje dobrą formę i wielkie możliwości. Brylował m.in. w kadrze młodzieżowej, zbierał pochlebne recenzje za grę w superlidze, dlatego trener Tałant Dujszebajew powołał go na francuski mundial.

    Moryto najprawdopodobniej będzie zmiennikiem Michała Daszka, najskuteczniejszego naszego zawodnika w turnieju w Irunie (13 bramek). Na prawym skrzydle może też grać Paweł Paczkowski, który jednak dopiero dochodzi do pełni sił po kontuzji stawu łokciowego prawej ręki i do Francji ma pojechać w roli rezerwowego.

    Niestety, nasza drużyna wystąpi w bardzo osłabionym składzie. Z gry w reprezentacji zrezygnowali Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Bartosz Jurecki, Krzysztof Lijewski i Adam Wiśniewski, a urazy wyeliminowały z kadry Piotra Wyszomirskiego, Michała Jureckiego, Kamila Syprzaka i – w końcówce meczu z Argentyną – Mariusz Jurkiewicza.

    Mistrzostwa świata rozpoczną się w środę. Polska w grupie A w Nantes zagra kolejno z Norwegią (12.01), Brazylią (14.01), Rosją (16.01), Japonią (17.01) i Francją (19.01). Do 1/8 finału MŚ awansują cztery drużyny z każdej z czterech grup.

    Skład reprezentacji

    Bramkarze: Mateusz Kornecki (Górnik Zabrze), Adam Malcher (Gwardia Opole) i Adam Morawski (Orlen Wisła Płock).

    Rozgrywający: Piotr Chrapkowski (Vive Tauron Kielce), Tomasz Gębala (Orlen Wisła Płock), Łukasz Gierak (TuS N-Luebbecke, Niemcy), Krzysztof Łyżwa (Azoty Puławy) , Paweł Paczkowski (Vive Tauron Kielce), Rafał Przybylski (Azoty Puławy) i Paweł Niewrzawa (Wybrzeże Gdańsk).

    Skrzydłowi: Michał Daszek (Orlen Wisła), Ma-teusz Jachlewski (Vive Tauron Kielce), Przemysław Krajewski (Azoty Puławy) i Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin).

    Obrotowi: Marek Daćko (Górnik Zabrze), Maciej Gębala (Orlen Wisła Płock) i Patryk Walczak (Vive Tauron Kielce).




    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Lotto Ekstraklasa

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
    1 Lechia Gdańsk Live 22 43 13 4 5 35-25
    2 Jagiellonia Białystok Live 22 42 13 3 6 41-23
    3 Legia Warszawa Live 21 38 11 5 5 44-22
    4 Lech Poznań Live 22 38 11 5 6 35-19
    5 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 22 34 10 4 8 25-30
    6 Zagłębie Lubin Live 20 31 8 7 5 28-22
    7 Korona Kielce Live 22 29 9 2 11 31-42
    8 Pogoń Szczecin Live 21 29 7 8 6 33-28
    9 Wisła Kraków Live 22 28 8 4 10 32-36
    10 Arka Gdynia Live 21 26 7 5 9 24-28
    11 Śląsk Wrocław Live 22 26 6 8 8 22-30
    12 Wisła Płock Live 22 25 6 7 9 28-32
    13 Cracovia Live 21 24 5 9 7 30-27
    14 Piast Gliwice Live 22 22 5 7 10 22-38
    15 Górnik Łęczna Live 21 18 4 6 11 21-39
    16 Ruch Chorzów Live 21 16 6 2 13 28-38

    Tabela Orlen Ligi siatkarek

    Lp. Drużyna M Pkt Sety Małe punkty
    1 Chemik Police 19 54 57:12 1554:1217
    2 Impel Wrocław 20 50 54:21 1662:1386
    3 Grot Budowlani Łódź 19 43 49:21 1515:1308
    4 Developres SkyRes Rzeszów 20 39 45:28 1684:1455
    5 MKS Dąbrowa Górnicza 20 37 46:32 1579:1526
    6 ŁKS Commercecon Łódź 20 28 36:43 1696:1771
    7 Muszynianka Muszyna 20 25 35:45 1639:1763
    8 Pałac Bydgoszcz 20 25 35:43 1645:1708
    9 Enea PTPS Piła 19 23 29:41 1455:1544
    10 KSZO Ostrowiec SA 20 19 31:49 1614:1757
    11 Atom Trefl Sopot 18 18 27:41 1354:1433
    12 Giacomini Budowlani Toruń 20 18 25:46 1440:1633
    13 Legionovia Legionowo 18 16 23:46 1394:1562
    14 BKS Profi Credit Bielsko-Biała 19 13 26:50 1457:1625

    Wideo