Sport

    Ważne
    Wychowanek SKS Kusy Kraków w kadrze piłkarzy ręcznych na...

    Wychowanek SKS Kusy Kraków w kadrze piłkarzy ręcznych na francuski mundial

    Zdjęcie autora materiału
    Jerzy Filipiuk

    Dziennik Polski 24

    Arkadiusz Moryto reprezentuje obecnie barwy Zagłębia Lubin

    Arkadiusz Moryto reprezentuje obecnie barwy Zagłębia Lubin ©MKS Zagłębie Lubin S.A.

    Arkadiusz Moryto, wychowanek SKS Kusy Kraków, a teraz zawodnik Zagłębia Lubin, znalazł się w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata we Francji.
    Arkadiusz Moryto reprezentuje obecnie barwy Zagłębia Lubin

    Arkadiusz Moryto reprezentuje obecnie barwy Zagłębia Lubin ©MKS Zagłębie Lubin S.A.

    19-letni prawoskrzydłowy ma na koncie tylko jeden występ w seniorskiej drużynie narodowej (w niedzielę zagrał przeciwko Argentynie podczas turnieju w hiszpańskim Irunie), ale od dłuższego czasu prezentuje dobrą formę i wielkie możliwości. Brylował m.in. w kadrze młodzieżowej, zbierał pochlebne recenzje za grę w superlidze, dlatego trener Tałant Dujszebajew powołał go na francuski mundial.

    Moryto najprawdopodobniej będzie zmiennikiem Michała Daszka, najskuteczniejszego naszego zawodnika w turnieju w Irunie (13 bramek). Na prawym skrzydle może też grać Paweł Paczkowski, który jednak dopiero dochodzi do pełni sił po kontuzji stawu łokciowego prawej ręki i do Francji ma pojechać w roli rezerwowego.

    Niestety, nasza drużyna wystąpi w bardzo osłabionym składzie. Z gry w reprezentacji zrezygnowali Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Bartosz Jurecki, Krzysztof Lijewski i Adam Wiśniewski, a urazy wyeliminowały z kadry Piotra Wyszomirskiego, Michała Jureckiego, Kamila Syprzaka i – w końcówce meczu z Argentyną – Mariusz Jurkiewicza.

    Mistrzostwa świata rozpoczną się w środę. Polska w grupie A w Nantes zagra kolejno z Norwegią (12.01), Brazylią (14.01), Rosją (16.01), Japonią (17.01) i Francją (19.01). Do 1/8 finału MŚ awansują cztery drużyny z każdej z czterech grup.

    Skład reprezentacji

    Bramkarze: Mateusz Kornecki (Górnik Zabrze), Adam Malcher (Gwardia Opole) i Adam Morawski (Orlen Wisła Płock).

    Rozgrywający: Piotr Chrapkowski (Vive Tauron Kielce), Tomasz Gębala (Orlen Wisła Płock), Łukasz Gierak (TuS N-Luebbecke, Niemcy), Krzysztof Łyżwa (Azoty Puławy) , Paweł Paczkowski (Vive Tauron Kielce), Rafał Przybylski (Azoty Puławy) i Paweł Niewrzawa (Wybrzeże Gdańsk).

    Skrzydłowi: Michał Daszek (Orlen Wisła), Ma-teusz Jachlewski (Vive Tauron Kielce), Przemysław Krajewski (Azoty Puławy) i Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin).

    Obrotowi: Marek Daćko (Górnik Zabrze), Maciej Gębala (Orlen Wisła Płock) i Patryk Walczak (Vive Tauron Kielce).




    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Lotto Ekstraklasa

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
    1 Jagiellonia Białystok Live 26 49 15 4 7 50-28
    2 Legia Warszawa Live 26 48 14 6 6 52-28
    3 Lech Poznań Live 26 48 14 6 6 43-20
    4 Lechia Gdańsk Live 26 46 14 4 8 41-32
    5 Zagłębie Lubin Live 26 38 10 8 8 33-29
    6 Wisła Kraków Live 26 37 11 4 11 40-41
    7 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 26 36 10 6 10 27-34
    8 Korona Kielce Live 26 35 11 2 13 38-51
    9 Pogoń Szczecin Live 26 33 7 12 7 37-35
    10 Wisła Płock Live 26 32 8 8 10 34-37
    11 Arka Gdynia Live 26 30 8 6 12 32-38
    12 Ruch Chorzów Live 26 29 10 3 13 36-40
    13 Śląsk Wrocław Live 26 29 7 8 11 28-41
    14 Piast Gliwice Live 26 28 7 7 12 30-46
    15 Cracovia Live 26 27 5 12 9 35-37
    16 Górnik Łęczna Live 26 23 5 8 13 25-44

    Tabela Orlen Ligi siatkarek

    Lp. Drużyna M Pkt Sety Małe punkty
    1 Stelmet BC Zielona Góra 25 43 19 6 1915 1728
    2 Anwil Włocławek 25 43 18 7 1992 1815
    3 Stal Ostrów Wielkopolski 25 42 17 8 1902 1766
    4 Polski Cukier Toruń 25 42 17 8 2005 1902
    5 PGE Turów Zgorzelec 25 39 14 11 2068 1910
    6 Rosa Radom 24 38 14 10 1744 1699
    7 King Szczecin 25 38 13 12 2008 1978
    8 Polpharma 25 38 13 12 1915 1909
    9 Miasto Szkła Krosno 25 38 13 12 1854 1856
    10 MKS Dąbrowa Górnicza 24 37 13 11 1865 1753
    11 Energa Czarni Słupsk 24 37 13 11 1807 1753
    12 Trefl Sopot 24 37 13 11 1807 1854
    13 Asseco Gdynia 24 33 9 15 1854 1951
    14 AZS Koszalin 25 33 8 17 1734 1865
    15 TBV Start Lublin 24 31 7 17 1766 1977
    16 Siarka Tarnobrzeg 25 29 4 21 1751 2092
    17 Polfarmex Kutno 24 28 4 20 1626 1805

    Wideo