Wisła - Korona. Udany debiut Ramireza [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piotr Tymczak
Mecz Wisła Kraków - Korona Kielce
Mecz Wisła Kraków - Korona Kielce fot. Andrzej Banaś
Nowy trener Wisły Kraków Kiko Ramirez zadebiutował w polskiej ekstraklasie zwycięstwem. Wiślacy nie zaprezentowali porywającego futbolu, ale zagrali skutecznie. Na początku spotkania pięknego gola zdobył Patryk Małecki, a w drugiej połowie na 2:0 poprawił Paweł Brożek. Korona miała swoje okazje, ale w niektórych kielczanom zabrakło wykończenia, a w innych umiejętnie się bronili krakowianie.

Przed meczem kapitan wiślaków Arkadiusz Głowacki otrzymał pamiątkową koszulkę z numerem 330 - tyle bowiem rozegrał meczów w ekstraklasie w barwach „Białej Gwiazdy". Dzięki występowi w spotkaniu z Koroną Głowacki pobił więc klubowy rekord, który dotychczas należał do legendarnego Władysława Kawuli.

Wisła zimą pozyskała siedmiu zawodników. Trener Ramirez zdecydował się jednak na desygnowanie do wyjściowego składu tylko jednego nowego piłkarza. Na środku obrony w barwach „Białej Gwiazdy” zadebiutował Hiszpan Ivan Gonzalez i zanotował dobry występ. Na ławce rezerwowych z nowych zawodników mecz rozpoczęli: Pol Llonch (wszedł w drugiej połowie), Semir Stilić (ywstąpił w końcówce), Matija Spicić i Hugo Videmont. Obok nich zasiadł m.in. Paweł Brożek.

Autor: Piotr Tymczak

Poza składem był pozyskany na boczną obronę Jakub Bartkowski. Na prawej stronie defensywy zagrał Tomasz Cywka. Po lewej stronie wystąpił Maciej Sadlok, który leczył kontuzję, ale już na pierwszy tegoroczny mecz ligowy był gotowy do gry.

Spotkanie odbywało się w mroźnej pogodzie, ale murawa boiska była przygotowana bardzo dobrze. Mimo zimna z trybun mecz zdecydowało się oglądać ponad 10 tys. widzów. Dla wiślaków rozpoczął się on bardzo dobrze. Objęli prowadzenie już w 12 minucie. Po rozegraniu rzutu wolnego do odbitej piłki dobiegł Patryk Małecki i precyzyjnym, fantastycznym strzałem z dystansu w samo okienko pokonał wysuniętego przed bramkę Michala Peskovicia.

„Mały” był wyróżniającym się zawodnikiem „Białej Gwiazdy”. Szarpał na skrzydle, starał się, ale kolejnych klarownych okazji Wisły przed przerwą już brakowało.

Coraz częściej do głosu dochodziła natomiast Korona. Dobrą sytuację miał Ken Kallaste, ale Łukasz Załuska stanął na wysokości zadania i wybił piłkę. W kolejnej sytuacji zakotłowało się przed bramką wiślaków, ale udało się im wyjść z opresji. Strzelał Ilijan Micanski, piłkę odbił Sadlok, później sprzed linii bramkowej nie dobił jej Radek Dejmek, nie dał rady tego zrobić także Elhadji Diaw, którego przypilnował Krzysztof Mączyński, po czym sytuację wyjaśnił Głowacki, wybijając futbolówkę.

Po zmianie stron szansę na podwyższenie prowadzenia miał Małecki, ale strzelił tuż obok słupka. W odpowiedzi Załuska obronił uderzenie Miguela Palanki. W 60 minucie na boisku pojawił się Brożek. Niedługo później miał okazję na zdobycie bramki, ale z bliska przestrzelił. Swoją szansę miał też Zachara, ale uderzył wprost w ręce Peskovicia.

W 78 minucie sam na sam z Peskoviciem wychodził Rafał Boguski. Pomocnika Wisły sfaulował Diaw i sędzia podyktował rzut karny. Wykonywał go Paweł Brożek. Najpierw strzelił tak, że Pesković obronił, ale przy dobitce „Brozia" już był bez szans.
Później Brożek miał kolejną szansę, ale strzelił tak, że bramkarz Korony odbił piłkę.

W końcówce spotkania na boisku pojawił się Semir Stilić. Kibice powitali go bardzo gorąco. Stlić w doliczonym czasie miał znakomitą okazję na zdobycie trzeciego gola dla Wisły, ale nie trafił do bramki. Po meczu kibice wraz z piłkarzami „Białej Gwiazdy" cieszyli się z ważnych trzech punktów. Ze zwycięskiego debiutu w ekstraklasie zadowolony mógł być trener Ramirez.

Wisła Kraków – Korona Kielce 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Małecki 12, 2:0 Brożek 79
Wisła: Załuska – Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok – Mączyński, Popović (86 Stilić) – Zachara (69 Llonch), Boguski, Małecki – Ondrasek (60 Brożek)
Korona: Pesković – Rymaniak, Dejmek, Diaw, Kallaste – Abalo (66 Pyłypczuk), Marković (46 Mrozik), Możdżeń, Aanakour (80 Górski), Palanca – Micanski
Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Żółte kartki: Głowacki, Małecki, Mączyński.
Widzów: 10 511

Tu znajdziesz więcej najnowszych informacji o piłkarzach Wisły Kraków

Materiał oryginalny: Wisła - Korona. Udany debiut Ramireza [WIDEO, ZDJĘCIA] - Dziennik Polski