V liga, Oświęcim. Chełmek w końcówce wyrwał punkty Garbarzowi [ZDJĘCIA]

Bramkarz Garbarza Bartłomiej Bruzda kapituluje po strzale Tomasza Kustry.
Bramkarz Garbarza Bartłomiej Bruzda kapituluje po strzale Tomasza Kustry. Fot. Jerzy Zaborski
Chełmek chcąc powrócić do czołówki V ligi piłkarskiej (grupa oświęcimska) musiał pokonać na własnym boisku Garbarza Zambrzyce. Dokonał tego, ale wystawił cierpliwość kibiców na wielką próbę.

Najpierw Abubakar z lewej strony wpadł w pole karne, uderzając obok bliższego „okienka” (15 min).

Jednak lepszą okazję chwilę później dla gospodarzy miał Cieciera. W polu karnym zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, a – kiedy już to zrobił – Bruzda wybił piłkę na korner.

W odpowiedzi, po zagraniu z rzutu rożnego, minimalnie przestrzelił S. Puda (22 min).

Jednak tuż przed przerwą Kumanek „ostemplował” poprzeczkę. Zaraz po przerwie poprzeczka uratowała miejscowych od utraty gola.

Wreszcie, po zagraniu z boku, Bruzda odbił piłkę, a Kustra w zamieszaniu wepchnął ją do siatki. Chwilę później, po dograniu Światłowskiego, głową pieczęć na wygranej miejscowych postawił Wierzbic.

- Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa, żeby wrócić do czołówki – powiedział Marek Dulęba, kierownik Chełmka.

Chełmek – Garbarz Zembrzyce 2:0 (0:0)
Bramki:
1:0 Kustra 72, 2:0 Wierzbic 79.

Chełmek: Żołneczko – Kumanek, B. Chylaszek, Sidor, Domżał (69 Górski) – Kantek, Warzecha, Kustra, Światłowski (87 Kępka) – Wierzbic (82 Cieśla), Cieciera (84 Bloch).

Garbarz: Bruzda – Ł. Puda (80 Harańczyk), Curzydło, Marek, Sałapatek – Bańdura, Burliga, Abubakar, Oladoja (86 Gajewski) – S. Puda, Gaździcki (65 Kania).

Sędziował: Rafał ziach (Chrzanów). Żółta kartka: Warzecha. Widzów: 70.

Inne mecze:

Żarki – Dąb Paszkówka 1:0, Kalwarianka – Nadwiślanin Gromiec 2:0, Halniak Maków Podhalański – Niwa Nowa Wieś 0:5, Górnik Libiąż – Tempo Białka 3:1, Cedron Brody – Victoria Zalas 2:0, Zagórzanka – Jawiszowice 2:2, Orzeł Ryczów - Brzezina Osiek 3:0.