Tylko punkt Cracovii w meczu z Pogonią Szczecin [ZDJĘCIA]

Anna Kaczmarz / Dziennik Polski /Polska Press
W meczu 22. kolejki ekstraklasy piłkarze Cracovii zremisowali z Pogonią Szczecin 1:1. Groźnej kontuzji głowy doznał Miroslav Covilo, który pojechał na badania do szpitala.

Pierwsi groźnie zaatakowali goście. Po błędzie Tomasza Brzyskiego w 1 min Seiya Kitano znalazł się w dobrej pozycji, ale zwlekał ze strzałem. Krakowianie odpowiedzieli w 6 min, gdy po centrze Jakuba Wójcickiego Marcin Budziński główkował za lekko. Niewiele ciekawego działo się na boisku, trwała uporczywa walka w środku pola. Za to na trybunach pseudokibice obu drużyn próbowali wszcząć awanturę. Miejscowi wdarli się do sektora neutralnego, ale w porę policja ostudziła ich zapędy, odsuwając grupę poza ten sektor.

Wróćmy do wydarzeń sportowych. W 20 min z 20 m strzelał Rafał Murawski, ale chybił. Gospodarze nie mogli wypracować sobie okazji bramkowej, dlatego strzelali z daleka, jak choćby Damian Dąbrowski, który w 35 min oddał pierwsze celne uderzenie w tym meczu.

W 40 min w polu karnym Cracovii zderzyli się Miroslav Covilo i Jarosław Fojut. Piłkarz gospodarzy musiał opuścić boisko, gdyż był zamroczony po tej interwencji i miał potężnego krwiaka. Obrońca gości kontynuował grę z zabandażowaną głową. Obaj trafili na badania do szpitala, bo Fojut po przerwie poczuł się znacznie gorzej.

Kapitalnie dla „Pasów” zaczęła się druga połowa. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Krzysztof Piątek, po podaniu głową Wójcickiego, i posłał piłkę do siatki.

Niedługo jednak krakowianie nacieszyli się prowadzeniem. 5 minut później po dośrodkowaniu z prawej strony Adam Frączczak uprzedził Piotra Malarczyka i z 8 m strzelił głową do siatki. Ten gol podciął skrzydła krakowianom. Musiało minąć trochę czasu, by się obudzili. W 66 min Marcin Budziński świetnie podał do Stebleckiego, który zmarnował okazję. Po chwili nie doszedł do strzału Piątek, po podaniu Wójcickiego. Trener Jacek Zieliński rzucił do boju Mateusza Szczepaniaka, licząc na wzmocnienie siły ofensywnej. Nic to jednak nie dało. Piątek próbował w 85 min strzałem z dystansu zaskoczyć Jakuba Słowika, ale golkiper wypiąstkował piłkę przed siebie.

Cracovia – Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Piątek 46, 1:1 Frączczak 51.

Cracovia: Sandomierski – Ferraresso (75 Szczepaniak), Malarczyk, Wołąkiewicz, Brzyski – Wójcicki, Dąbrowski, Budziński, Covilo (42 Mihalik), Steblecki (84 Jendrisek) – Piątek.

Pogoń: Słowik – Rapa, Matras, Fojut (58 Rudol), Nunes – Kitano (46 Delew), Murawski, Cincadze, Drygas (71 Ciftci), Gyurcso – Frączczak.

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Budziński (63, faul) - Fojut (48, faul). Widzów: 7824.