Roman Kieroński
Sandra Biernatek (nr 10) wzmocniła zespół Grupy Azoty PWSZ
Sandra Biernatek (nr 10) wzmocniła zespół Grupy Azoty PWSZ Tomasz Schenk
Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zwyciężyły w towarzyskim turnieju o Puchar Prezesa PKCH Tarnów. - Wygrana i prezentowana forma jest dobrym prognostykiem przed najbliższym ligowym meczem z Szóstką w Mielcu, który prawdopodobnie zadecyduje o pierwszym miejscu w zasadniczej rundzie ligowych rozgrywek- powiedział prezes Piotr Górnikiewicz.

Tarnowianki prowadzone tym razem przez drugiego trenera Mateusza Michalika w pierwszym meczu (w każdym spotkaniu rozgrywano trzy sety) pokonały 2:1 (27:25, 25:16, 21:25) występujący w I lidze AZS Politechnikę Śląską Gliwice. W wyrównanym, rozstrzygniętym na przewagi pierwszym secie punkty na wagę wygranej zdobyła Adrianna Sobczak.

W drugiej partii po atakach i zagrywce Oliwii Michalak tarnowianki objęły prowadzenie 3:1. Po akcjach Aleksandry Kaczyńskiej prowadziły13:4 . Kiwka i as serwisowy Sabiny Podlasek odebrały rywalkom nadzieje na sukces.

W trzecim secie na boisku występowały zmienniczki i debiutująca w tarnowskim zespole doświadczona Sandra Biernacik. Po dwóch punktach Magdy Dynarowicz tarnowianki prowadziły18:14, ale w końcówce lepsze były gliwiczanki.

W drugim spotkaniu San Pajda Jarosław pokonała AZS PŚ 2:1(25;20, 25:23, 19:25). O pierwszym miejscu w turnieju decydował więc ostatni mecz Grupy Azoty z San Pajdą.

Podobnie jak w dwóch ligowych spotkaniach i tym razem górą były siatkarki z Tarnowa. Wygrały 2:1 (25:23,18:25, 26:24).

W tym meczu trener Michalik mocno rotował składem. W roli libero wystąpiła m.in. Aleksandra Kaczyńska. Świetnie w pierwszym secie grała Magda Dynarowicz. Drugą partię głównie dzięki swej nowej zawodniczce – reprezentantce Polski w zespołach młodzieżowych Aleksandrze Kazale wygrały jarosławianki. Trzeci, decydujący set to głównie pojedynek nowych zawodniczek w obu zespołach: Sandry Biernatek i Aleksandry Kazały. Jarosławianki prowadziły w końcówce już 21:17. Drużynę do walki asem serwisowym poderwała Joanna Mokrzycka. Atakiem ze skrzydła zakończyła zwycięską partię Sandra Biernatek.

Końcowa kolejność: 1. Grupa Azoty PWSZ, 2. San Pajda, 3. AZS PŚ.

Materiał oryginalny: Siatkarki z Tarnowa wygrały turniej przed meczem na szczycie. Udany debiut Sandry Biernatek - Dziennik Polski