Siatkarki Muszynianki wygrały w imponującym stylu

Remigiusz Szurek
Krzysztof Kapica
W zaległym spotkaniu 15. kolejki Orlen Ligi, siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna wybrały się do województwa mazowieckiego, by zmierzyć się z tamtejszą Legionovią. Małopolanki wygrały bardzo pewnie 3:0.

„Mineralne” chciały się podnieść po dwóch kolejnych porażkach w Łodzi, jednej w lidze z ŁKS Commerceconem 1:3, a drugiej w Pucharze Polski z Grot Budowlanymi 0:3.
Od pierwszych sekund dało się zauważyć, że to przyjezdne będą dyktować warunki w tym meczu. Po udanym ataku Mariny Cvetanović „Mineralne” prowadziły 4:2. Świetnie na siatce radziła sobie Justyna Sosnowska i po jej udanych zbiciach, muszynianki podwyższyły prowadzenie na 8:5. Gospodynie po przerwie na żądanie zdołały odrobić straty i doprowadziły do remisu 9:9. Na parkiecie szalała jednak Maja Savić, która raz po raz zdobywała punkty dla swojego zespołu. Do tego legionowianki popełniały błędy. Pierwszy set zakończył się triumfem gości aż siedmioma „oczkami”.

W drugim przebudziły się miejscowe, które wygrywały już 5:1. Później jednak do gry wróciła Muszynianka dzięki atakom Savić oraz zagrywkom Agnieszki Rabki, szybko doskoczyła do rywalek. Świetnie funkcjonował cały zespół przyjezdnych stąd powiększanie przewagi i kolejny triumf.

Trzeci set okazał się ostatnim. Po serii zagrywek Sosnowskiej i Savić, było 7:2 dla zespołu z Muszyny. W kolejnych minutach po kilku asach serwisowych m.in. Cvetanović, siatkarki Ryszarda Litwina kontrolowały spotkanie i zasłużenie wygrały ten mecz.

Legionovia Legionowo – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 0:3 (18:25, 20:25, 10:25)
Legionovia: Rasińska, Mikołajewska, Chojnacka, Grabka, Bociek, Alagierska, Korabiec (libero) oraz Zakościelna, Pacak, Grzelak, Wawrzyniak, Bączyńska i Adamek (libero).
Muszynianka: Savić, Rabka, Sosnowska, A. Wójcik, Łyszkiewicz, Cvetanović, Medyńska (libero) oraz Wawrzyniak.
MVP: Cvetanović.