Short track. Natalia Maliszewska odniosła historyczny sukces. Zdobyła dla Polski pierwszy medal mistrzostw świata

Natalia Maliszewska
Natalia Maliszewska Wojciech Wojtkielewicz
Znakomity wynik podczas mistrzostw świata w short tracku uzyskała Natalia Maliszewska. Zawodniczka Juvenii Białystok w Montrealu wywalczyła srebro na 500 m. To pierwszy w historii medal dla Polski w tej dyscyplinie.

Maliszewska ma już na swoim koncie znaczące osiągnięcia, m.in. była na podium Pucharów Świata. Na niedawne igrzyska do PjongCzangu jechała z nadzieją na medal, ale skończyło się na "tylko" 11. miejscu.

W MŚ w Montrealu pokazała, że stać ją na walkę z najelpszymi. Awansowała do finału, w którym zajęła 2. lokatę. Nasza łyżwiarka miała czas 43,411 s, przegrała z mistrzynią olimpijską na 1500 m i w sztafecie Choi Ming Jeong z Korei Płd (42,845 s), a wyprzdziła Chinkę Qu Chunyu.