Sandecja – GKS Katowice: Pierwsza taka porażka [ZDJĘCIA]

Łukasz Madej
Adrian Maraś/Polskapress
Piłkarze Sandecji Nowy Sącz przegrali na swoim stadionie z GKS Katowice 0:1. 13. kolejka I ligi pechowa była dla obrońcy gospodarzy Mateusza Bartkowa, który zaliczył samobójcze trafienie, oraz dla zawodnika gości Grzegorza Goncerza – ten nie wykorzystał rzutu karnego.

W 21 min Alan Czerwiński płasko zagrał w pole karne do Grzegorza Goncerza, który trafił w słupek. W 33 min Goncerz z rzutu karnego strzelił obok słupka („11” podyktowana była za zagranie ręką). W 37 min efektownie z woleja uderzył Wojciech Triochim, ale piłka przeleciała nieznacznie obok spojenia. W 38 min goście wyszli na prowadzenie - Mateusz Bartków po dośrodkowaniu Dawida Abramowicza wpakował piłkę głową do własnej bramki. W 43 min sprytne zza pola karnego uderzył Bartłomiej Kalinkowski, piłka minimalnie prawy słupek bramki Łukasza Radlińskiego.

Chwilę po przerwie, w 46 min, w sytuacji sam na sam z Mateuszem Abramowiczem znalazł się Trochim, który przegrał pojedynek z bramkarzem GKS. W 49 min Abramowicz świetnie interweniował po „główce” Grzegorza Barana. Potem Sandecja różnymi sposobami nadal starała się przedostać w pole karne katowiczan, ale z jej akcji długo niewiele wynikało. Dopiero w 72 min groźnie głową, po zagraniu Michala Pitera-Bućki, uderzył Kamil Słaby, ale znów fantastyczną interwencją popisał się Abramowicz. Po chwili dośrodkował Maciej Małkowski, a Maciej Korzym z woleja uderzył obok słupka.

W 86 min Andreja Prokić przegrał pojedynek z Radlińskim. W 87 min Czerwiński zbyt długo zabierał się do wykonania rzutu rożnego, za co otrzymał drugą żółtą kartkę. Siły wyrównały się po czterech minutach, kiedy to samo spotkało Korzyma.

Sędzia doliczył aż sześć minut do regulaminowego czasu gry, ale Małopolanie nie zdołali odrobić straty. To pierwsza na własnym boisku porażka Sandecji w tym sezonie.

Sandecja Nowy Sącz – GKS Katowice 0:1 (0:1)
Bramka:
Bartków 38 samob.
Sandecja: Radliński - Kuban (89 Szeliga), Bartków, Piter-Bućko, Słaby - Danek (46 Piszczek), Gałecki, Baran, Trochim (67 Leszczak), Małkowski - Korzym.
GKS: Abramowicz – Czerwiński, Kamiński, Garbacik, Abramowicz – Foszmańczyk, Kalinkowski (59 Duda), Zejdler, Goncerz (85 Prokić), Mandrysz (75 Praznovsky) - Lebedyński.
Żółte kartki: Danek, Radliński, Korzym, Kuban - Foszmańczyk, Garbacik, Zejdler, Czerwiński, Goncerz. Czerwone kartki: Korzym (90, za drugą żółtą) - Alan Czerwiński (87, za drugą żółtą). Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).