Sport

    Rozlosowano składy grup turnieju Murapol Cup w Krakowie

    Rozlosowano składy grup turnieju Murapol Cup w Krakowie

    Zdjęcie autora materiału
    Jerzy Filipiuk

    Aktualizacja:

    Dziennik Polski 24

    Rozlosowano składy grup turnieju Murapol Cup w Krakowie
    1/21
    przejdź do galerii

    ©Andrzej Banaś

    W Krakowie na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską odbyło się losowanie składu grup VIII piłkarskiego turnieju drużyn U-11 Murapol Cup o Puchar Akademii Piłkarskiej 21.
    Turniej z udziałem dwunastu drużyn (siedmiu polskich i pięciu zagranicznych) odbywać się będzie w sobotę 10 czerwca i niedzielę 11 czerwca na obiektach ośrodka sportowego FAME Sport przy ul. Dekerta 21.

    Oto podział na grupy: grupa A: Zagłębie Lubin, Dinamo Zagrzeb, Akademia Piłkarska 21, SC Heerenveen, FCB Escola Varsovia i Dynamo Kijów; grupa B: Lechia Gdańsk, Widzew Łódź, Jagiellonia Białystok, FC Nantes, Ruch Chorzów i Manchester United.



    Autor:Jerzy Filipiuk

    Mecze w grupach odbywać się będą w sobotę od godz. 9 do godz. 13.58. Spotkanie decydujące o ostatecznej kolejności rozgrywane będą w niedzielę od godz. 9 do godz. 12.38.

    Tegoroczna edycja turnieju będzie mieć szczególną oprawę, gdyż jest jedną z oficjalnych imprez Krakowskiego Festiwalu Piłkarskiego, promującego finały młodzieżowych mistrzostw UEFA Under 21, które rozgrywane będą m.in. w Krakowie.

    Przed losowaniem prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podkreślił fakt, że MME będą transmitowane do aż 140 krajów, w tym po raz pierwszy do Afryki i Australii.

    Prezes MZPN Ryszard Niemiec przypomniał, że Kraków nie otrzymał prawa współorganizacji turnieju Euro 2012 („zostaliśmy przekręceni”) i teraz na otarcie łez jest współgospodarzem turnieju młodzieżowego. Zaapelował do wszystkich, by dziś jednak nie ocierać łez, tylko szczelnie wypełnić miejsca na trybunach Cracovii podczas meczów MME (są jeszcze bilety na spotkania eliminacyjne).

    Wiceprezes PZPN ds. szkoleniowych Marek Koźmiński (losujący drużyny) przyznał, że odczuwa potrójną satysfakcję: po pierwsze: Polska po raz drugi organizuje wielki turniej, po drugie: najważniejsza część MME odbędzie się w jego rodzinnym Krakowie, po trzecie: turniej dziecięcy organizuje jego wieloletni przyjaciel Marek Konieczny (w dniu losowania skończył 47 lat).

    Podczas losowania obecni byli inni świetni przed laty piłkarze: Marek Kusto, Piotr Skrobowski, Ryszard Czerwiec, Mirosław Szymkowiak i Andrzej Turecki.





    #TOPSportowy24 - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Tabela Ekstraklasy

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      1 Jagiellonia Białystok Live 6 13 4 1 1 8-6
      2 Wisła Kraków Live 5 12 4 0 1 8-5
      3 Zagłębie Lubin Live 5 11 3 2 0 7-2
      4 Górnik Zabrze Live 6 9 2 3 1 12-10
      5 Lech Poznań Live 5 8 2 2 1 8-3
      6 Sandecja Nowy Sącz Live 6 8 2 2 2 6-6
      7 Legia Warszawa Live 5 7 2 1 2 7-6
      8 Pogoń Szczecin Live 6 7 2 1 3 6-7
      9 Wisła Płock Live 5 7 2 1 2 3-4
      10 Arka Gdynia Live 6 7 1 4 1 4-5
      11 Śląsk Wrocław Live 6 6 1 3 2 5-7
      12 Lechia Gdańsk Live 6 5 1 2 3 7-8
      13 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 5 5 1 2 2 3-4
      14 Korona Kielce Live 6 5 1 2 3 7-9
      15 Cracovia Live 6 5 1 2 3 8-12
      16 Piast Gliwice Live 6 5 1 2 3 7-12

      I Liga Żużlowa

      Lp. Drużyna M Pkt +/-
      1. Unia Tarnów 14 31 +228
      2. Wybrzeże Gdańsk 14 22 +66
      3. Lokomotiv Daugavpils 14 20 +38
      4. Orzeł Łódź 14 19 +55
      5. Polonia Piła 14 19 -27
      6. Wanda Kraków 14 15 -61
      7. Stal Rzeszów 14 10 -107
      8. Polonia Bydgoszcz 14 3 -192

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Wideo