Rafał Majka ścigał się na torze Formuły 1

Rafał Majka
Rafał Majka Brian Hodes
Rafał Majka, kolarz grupy Bora-Hansgrohe, ukończył wyścig Abu Dhabi Tour na 6. pozycji.

4-dniowy wyścig rozstrzygnął się podczas przedostatniego etapu na podjeździe na Jebel Hafeet. Wtedy wygrał Portugalczyk Rui Costa, a Polak zajął 7. pozycję. W niedzielę kolarze ścigali się po torze, po którym zwykle mkną bolidy Formuły 1. Mieli do pokonania 143 km. Majka pilnował czuba peletonu, by nie stracić 5. pozycji, którą zajmował w klasyfikacji generalnej. Niestety, obsunął się w klasyfikacji o jedną lokatę, na szóstą, wyprzedzony przez Francuza Juliana Alaphilippe'a. Majka stracił do zwycięzcy 56 sekund.

Etap był popisem sprinterów. Wygrał Australijczyk Caleb Ewan (Orica-Scott), który wyprzedził Brytyjczyka Marka Cavendisha (Dimension Data) oraz Niemca Andre Greipela (Lotto Soudal).