PŚ w Willingen. Skoki NA ŻYWO TRANSMISJA LIVE WYNIKI Puchar Świata 2018 sobota. Kubacki na podium w Willingen ONLINE, RELACJA, PROGRAM, LIVE

(p)
Kamil Stoch w kwalifikacjach pokazał olimpijską formę
Kamil Stoch w kwalifikacjach pokazał olimpijską formę Paweł Relikowski
Skoki narciarskie - Puchar Świata. LIVE NA ŻYWO TRANSMISJA. Norweg Daniel Andre Tande wygrał pierwszy konkurs PŚ w Willingen. Kamil Stoch, który prowadził na półmetku, zajął 4. miejsce. Na podium stanął za to Dawid Kubacki. Z kolegą z kadry wygrał o... 0,3 pkt. Drugi był Niemiec Richard Freitag. W niedzielę o 10.20 drugi konkurs. U nas RELACJA LIVE NA ŻYWO ONLINE. Gdzie obejrzeć? TRANSMISJA w Eurosporcie 1, Eurosport Player i TVP 1.

SKOKI PŚ W WILLINGEN WYNIKI KONKURS SOBOTA NA ŻYWO LIVE TRANSMISJA ONLINE

Dawid Kubacki po raz drugi w karierze stanął na podium PŚ. W powtórzeniu życiowego wyniku pomógł mu trochę Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski prowadził po I serii, przed jego ostatnim skokiem Kubacki zajmował 3. miejsce. Lepsi od niego byli Tande i Freitag. Stoch po zwycięstwo nie skoczył, po próbie na 137,5 m z niezadowoleniem kręcił głową, bo dało mu to dopiero 4. miejsce. Do podium i kolegi z kadry stracił 0,3 pkt.

W klasyfikacji generalnej PŚ Freitag powiększył nad Stochem przewagę do 34 pkt.

Na Muehlenkopfschanze wysoką formę potwierdził też - wciąż zadziwiający wszystkich - Stefan Hula, który był 6.

Punkty PŚ zdobyli też Piotr Żyła, który zajął 13. miejsce, 21. był Maciej Kot, a 23. Jakub Wolny.

W klasyfikacji "Willingen Five", czyli składającego się z pięciu serii (jednej kwalifikacyjnej) miniturnieju prowadzi Tande. Stoch jest trzeci i traci do Norwega 4,6 pkt. Zwycięzca odbierze czek na 25 tys. euro.

SKOKI PŚ W WILLINGEN SOBOTA KONKURS NA ŻYWO TRANSMISJA LIVE GDZIE OBEJRZEĆ ONLINE STREAM

KLASYFIKACJA PUCHAR ŚWIATA

KLASYFIKACJA WILLINGEN FIVE

Wcześniej pisaliśmy:
Zakopane? Wypadek przy pracy. Kamil Stoch szybko wymazał z pamięci ostatni nieudany konkurs indywidualny Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi i w Willingen znów pokazał pazur. Dwukrotny mistrz olimpijski wygrał wczoraj na Muehlenkopfschanze kwalifikacje (142,5 m).

Zawody w Niemczech to próba generalna przed olimpijskimi konkursami w Pjongczangu. Stoch powalczy tutaj o odzyskanie pozycji lidera PŚ. Reprezentant gospodarzy Richard Freitag tanio skóry nie sprzeda (w kwalifikacjach był drugi), ale przewagę ma niewielką - tylko cztery punkty. Zapowiada się emocjonujący weekend, tym bardziej że na stole leżą spore pieniądze. Sobotni konkurs rozpocznie się o godz. 16, niedzielny - o 10.

Zakopane 2018. Przeżyjmy to jeszcze raz [ZDJĘCIA]

Willingen to takie niemieckie Zakopane. Święto skoków i tłumy na trybunach. Organizatorzy starają się wyróżnić na tle innych zawodów - tym razem ufundowali specjalną nagrodę dla zawodnika, który będzie miał najlepszy wynik po pięciu seriach: kwalifikacyjnej i czterech konkursowych. Triumfator „Willingen Five” zgarnie ekstra 25 tysięcy euro.

Stoch jest na dobrej drodze do zdobycia nagrody. Różnice są jednak w tej klasyfikacji na razie niewielkie. Freitaga wyprzedza o 1,9 pkt, a Norwega Daniela Andre Tande o 2,2. Ten ostatni, mistrz świata w lotach, wrócił w Willingen do rywalizacji, bo w ostatni weekend w Zakopanem nie startował. Czyżby klarowała się ścisła grupa faworytów przed igrzyskami?

Puchar Świata w skokach konkurs transmisja gdzie oglądać online stream

Pozostali reprezentanci Polski też utrzymują się w formie. Stefan Hula (140,5 m) zajął 9. miejsce, Dawid Kubacki (130) był 17., Piotr Żyła (137,5) 18., Maciej Kot (132) 26., a Jakub Wolny (128,5) - 33.