Pływacy z Krakowa i Oświęcimia na podium Grand Prix Pucharu Polski w Lublinie

W zawodach Arena Grand Prix Puchar Polski na 50-metrowym basenie w Lublinie pływacy z małopolskich klubów wywalczyli kilka medalowych pozycji.

Unia Oświęcim wróciła z czterema krążkami. Trzy z nich wywalczyła wśród 15-latek Marta Klimek, która w stylu dowolnym wygrała na 50 m (59,36), była 2. na 200 m (2.09,07) oraz 3. na 400 m (4.31,93). W punktacji na najlepszą zawodniczkę imprezy w tej kategorii wiekowej zajęła 2. miejsce. Do klubowego dorobku brąz w grupie 17-18 lat dorzuciła Katarzyna Kołodziej, za występ na 100 motylkowym (1.03,66).

W SMS Galicji Kraków wyróżnił się Jakub Majerski. Wśród 17-18-latków wygrał na 100 m stylem motylkowym, a jego czas 54,94 s dały mu także 3. miejsce w klasyfikacji open (zwycięski Konrad Czerniak było o 1,66 s szybszy). Ponadto miał brąz na 200 m tym stylem (2.07,29), podobnie jak Marcin Goraj w tej kategorii wiekowej, także delfinem, na 50 m (25,46; tylko 0,07 od zwycięstwa).

Medalowy dorobek pływaków AZS AGH Kraków to brąz Marcina Suzina na 100 m klasycznym (1.04,48) w open. W czołówce seniorskiej rywalizacji znaleźli się również: Paulina Uryga - w stylu klasycznym 4. na 50 m i 100 m oraz 6. na 200 m, Anna Kawecka - 5. na 50 m i 6. na 100 m dowolnym, a także Mateusz Wysoczyński - 6. na 200 m kraulem.

Klasyfikację na najlepszych zawodników imprezy wygrali: Kacper Majchrzak (Warta Poznań) i Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław).

MAGAZYN SPORTOWY24 - Boniek o biletach na mundial, grupie Polaków i bazie w Soczi