(KIER)
I liga piłkarzy ręcznych. W meczu "na szczycie" SPR PWSZ Tarnów wygrał na własnym boisku z AZS AWF Biała Podlaska 35:34 i został samodzielnym liderem tabeli.

Gospodarze w 5 min, po bramkach Michała Kubisztala, Jakuba Kowalika i Daniela Dutki, prowadzili 3:0, a 4 minuty później, po m.in. rzucie Dutki, 6:2. Przyjezdni nie dali jednak za wygraną, zaczęli odrabiać straty, w końcówce pierwszej połowy spotkania zdobyli pod rząd cztery bramki i na przerwę schodzili z przewagą pięciu goli.

Po zmianie stron tarnowianie rozpoczęli niesamowity pościg. Sygnał do odrabiania strat dał Albert Sanek. W bramce SPR-u kapitalnie spisywał się Dawid Ciochoń. Tarnowianie odzyskali prowadzenie (30:29) w 50 min po bramce Emiliana Jewuły.

W 56 min było 33:33. Potem bramki dla tarnowian zdobyli Łukasz Nowak i Kubisztal. Karnego Bartosza Warmijaka obronił Ciochoń, a drugą „siódemkę”, w 60 min, wykorzystał Marcin Stefaniec. Na wyrównanie gościom zabrakło już jednak czasu.

Po zaciętym meczu, w którym sędziowie podyktowali aż 13 karnych i 22 dwuminutowe kary, tarnowianie odnieśli cenne zwycięstwo, które przybliża ich do upragnionego awansu.

SPR PWSZ Tarnów - AZS AWF Biała Podlaska 35:34 (18:23)

Bramki: Kubisztal 10, Dutka 7, Jewuła 4, Sanek 4, Nowak 4, Niemiec 2, Mogielnicki 2, Misiewicz 1, Kowalik 1 – Stefaniec 8, Bekisz 8, Ziółkowski 4, Malecki 4, Kruczkow 4, Banaś 3, Wołyncew 2, Urbaniak 1.

10 transmisji z Igrzysk w Pjongczangu, których nie możesz przegapić!

Autor: Jerzy Filipiuk

Więcej wideo na Youtube Sportowy24 - zasubskrybuj i nie przegap!

Materiał oryginalny: Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów po zwycięstwie w meczu "na szczycie" liderem tabeli I ligi - Dziennik Polski