Pięć medali krakowian w mistrzostwach Europy w oyama karate

Dziennik Polski 24

1/4
    przejdź do galerii

©Radosław Dyduch

Oyama karate. Pięć medali zdobyli reprezentanci krakowskich klubów podczas otwartych mistrzostw Europy Oyama IKF, które odbyły się w estońskiej miejscowości Kohtla-Jarve.
    Na najwyższym stopniu podium stanął seniorski duet z Krakowskiego Klubu Oyama. Justyna Cyrulik triumfowała w kat. +60 kg, a Michał Juźwiak w kat. +80 kg.

25-letnia Cyrulik pochodzi z Lublińca, karate trenuje ponad 15 lat, w krakowskim klubie ćwiczy od 6 lat, jest absolwentką AHG Kraków. Ma na koncie wiele medali mistrzostw kraju i Pucharu Polski. W karate knockdown odnosiła też sukcesy na arenie międzynarodowej. W 2015 roku w Wieliczce zdobyła Puchar Europy Oyama IKF, a w 2016 roku w Montrealu została wicemistrzynią świata (zawody w Dageki) i w Wałbrzychu mistrzynią Europy (EKTG).

Juźwiak, student Politechniki Krakowskiej, w ubiegłym roku walczył jeszcze jako młodzieżowiec (kat. do 23 lat). W dorobku ma także wiele sukcesów w zawodach krajowych i międzynarodowych w różnych kategoriach wiekowych. W ME w Wieliczce sięgnął po srebro (w semi-knockdown), a w ME w Wałbrzychu po złoto (w knockdown).

W Estonii srebrne medale wywalczyły juniorka starsza Maja Wójcik (Kraków Koyama) w semi-knockdown w kat. 55 kg i w kata, a brązowy juniorka starsza Kinga Pasternak (Kraków KAS) w semi-knockdown w kat. 60 kg.

W ME w silnej konkurencji - startowało około 235 zawodniczek i zawodników z 8 krajów - polska reprezentacja zdobyła aż 23 medale: 8 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych.

Szefem naszej ekipy był prezes Oyama Międzynarodowej Federacji Karate i Krakowskiego Klubu Oyama Jan Dyduch (8. dan), a jednym z klubowych coachów naszych reprezentantów były świetny zawodnik KKO, medalista MŚ, ME i PŚ Dominik Rzepka (Kraków KAS; 3. dan).