Niepołomice. Kadra Małopolski ograła Mazowsze [ZDJĘCIA]

Niepołomice. Mecz Małopolska - Mazowsze (2:0) w UEFA Region's Cup
Niepołomice. Mecz Małopolska - Mazowsze (2:0) w UEFA Region's Cup Anna Kaczmarz
Reprezentacja Małopolski rozpoczęła finałowy turniej UEFA Regions' Cup, czyli eliminacje mistrzostw Europy amatorów, od wygranej z Mazowszem.

Na boisku Puszczy Niepołomice udowodniła swą wyższość. Drużyna złożona z piłkarzy trzeciej i czwartej ligi najpierw badała siłę przeciwnika, a dopiero po przerwie przystąpiła do ofensywy. W drugiej połowie goście zaczęli opadać z sił i wtedy gospodarze przejęli inicjatywę. Dopięli swego. W 72 min rzut rożny wykonywał Mateusz Majcherczyk, a Hubert Pachowicz strzałem głową skierował piłkę do siatki. Osiem minut później w polu karnym znalazł się Mateusz Stanek, zagrał do Konrada Kuliszewskiego, który strzałem z 14 m drugi raz pokonał bramkarza gości. Golkiper miejscowych Bartłomiej Banek nie był niepokojony i Małopolanie sięgnęli po trzy punkty.

- Przystępowaliśmy do gry w ciemno, bo nic nie wiedzieliśmy o przeciwniku – mówi szkoleniowiec kadry Małopolski Krzysztof Szopa. - Nie mieliśmy żadnego rozeznania, bo nie było takiej możliwości, by przeciwnika podglądnąć. Pierwsza połowa była więc przeznaczona na badanie sił, natomiast w drugiej trzeba było już grać o zwycięstwo.

W rozgrywkach Regions' Cup można dokonać nawet siedmiu zmian, te sprzed przerwy nie liczą się, w II połowie można wymienić czterech graczy. I Szopa z tego skorzystał, z dobrym skutkiem.

- Zmiennicy bardzo dużo dali, wpisali się na listę strzelców – mówi szkoleniowiec. - Myślę, że cała drużyna zasługuje na pochwały, zwłaszcza ci, którzy grali cały mecz. 90 minut gry w tym upale to naprawdę wyczerpujące zadanie.

Dzisiaj Małopolska o godz. 17 zagra również w Niepołomicach z Dolnym Śląskiem, a w Grabiu (też o godz. 17) Zachodniopomorskie zmierzy się z Mazowszem. W drugim wczorajszym meczu Dolnośląskie pokonało Zachodniopomorskie 3:2, tTak więc dzisiejsza konfrontacja może zadecydować o pierwszym miejscu w grupie.

Małopolska – Mazowsze 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Pachowicz 74, 2:0 Kuliszewski 82.
Małopolska: Banek – Więcek (89 Filipek), Mikołajczyk, Kalinowski, Silczuk (80 Zawiślan) – Kowalik (70 Zawrzykraj), Bienias, Hebda (63 Stanek), Czubin (44 Kuliszewski), Majcherczyk – Biały (44 Pachowicz).
Mazowsze: Młodziński – Zalewski, Maruszewski, Smuga (85 Krupnik), Filipczak – Słomka (46 Czarnecki), Gregorowicz, Obłuski (62 Wicik), Raszka, Nogaj (46 Korczakowski) – Białecki (72 Piszczatowski).
Sędziował: Sebastian Jarzębak (Katowice). Żółte kartki: Bienias, Mikołajczyk, Majcherczyk – Słomka, Czarnecki, Zalewski. Widzów: 50.