ME w biathlonie: Magdalena Gwizdoń blisko podium

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Magdalena Gwizdoń

Magdalena Gwizdoń ©Pawel Relikowski / Gazeta Wroclawska

Magdalena Gwizdoń zajęła 6. miejsce w biegu na 7,5 km podczas mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju. Zawody wygrała Ukrainka Julia Dżyma.

Gwizdoń straciła do podium 12 sekund. Medalu pozbawiła się jednym błędem podczas strzelania w pozycji stojąc. Tak czy inaczej, 37-letnia zawodniczka pokazała się z naprawdę dobrej strony, na trasie była najszybszą z Polek (z 9. czasem dnia).

Mocny bieg wykonała także Krystyna Guzik, jednak ona w Dusznikach ma wybitnie problemy ze strzelaniem. Z tego powodu nie udał jej się występ na dystansie 15 km - i tak samo było w sprincie: po jednym "pudle" w pozycji leżąc zaliczyła aż trzy karne rundy po strzelaniu w "stójce". Miejsce w czwartej dziesiątce, ze stratą ponad półtorej minuty do najlepszej trójki dzisiaj, znacznie ogranicza jej szanse na dobry wynik podczas jutrzejszego wyścigu na dochodzenie.

W nim, oprócz Gwizdoń, nadzieje na miejsce w czołówce może mieć Monika Hojnisz. Chorzowianka na strzelnicy popełniła jeden błąd - spektakularny, bo po ostatnim naciśnięciu spustu, ale nawet bez karnej rundy raczej nie miałaby dziś szans na medal.

W pościgu wystąpi pięć Polek, bo także Karolina Pitoń i Kinga Mitoraj. Przy czym z tej dwójki - zawodniczek BKS WP Kościelisko - w sprincie dużo lepiej spisała się Pitoń. Na strzelnicy pomyliła się tylko raz, zajęła 35. miejsce - tuż za Guzik.

Bieg mężczyzn na 10 km wygrał Bułgar Władimir Iliew. Nasi reprezentanci spisali się bardzo słabo, żaden nie zakwalifikował się do wyścigu na dochodzenie. Łukasz Szczurek był 62. (z 1 karną rundą), Tomasz Zięba 83. (1), Andrzej Nędza-Kubiniec 87. (2), a Grzegorz Guzik 91. (6 niecelnych strzałów).

Bieg kobiet na 7,5 km: 1. Julia Dżyma (Ukraina) 21.02,3 (0 rund karnych), 2. Swietłana Sliepcowa (Rosja) strata 27,0 (0), 3. Irina Starych (Rosja) 37,7 (1)... 6. Magdalena Gwizdoń 49,8 (1), 16. Monika Hojnisz 1.17,7 (1), 34. Krystyna Guzik 2.16,3 (4), 35. Karolina Pitoń 2.19,7 (1), 57. Kinga Mitoraj 3.08,6 (3), 71. Anna Mąka 4.09,8 (4).