Marcin Dzieński pobiegł po ścianie po tytuł mistrza Europy

(frap)
Marcin Dzieński
Marcin Dzieński fot marek szawdyn/polska press
Marcin Dzieński zdobył we włoskim Campitello di Fassa tytuł mistrza Europy we wspinaczce na czas. To kolejny skalp tarnowianina, który jest aktualnym mistrzem świata i zdobywcą Pucharu Świata w 2016 roku. Kolejny cel - World Games, które w lipcu odbędą się we Wrocławiu.

Dzieński rozkręcał się z biegu na bieg, w finale nie dał szans Ukraińcowi Daniło Bołdyriewowi - do tego momentu wyglądającego na najmocniejszego w stawce. Brązowy medal zdobył Rosjanin Stanisław Kokorin.

Rywalizację kobiet zdominowały Rosjanki, które zajęły całe podium. Mistrzynią została Julia Kaplina, która wcześniej wyeliminowała Edytę Ropek. Tarnowianka zajęła 7. miejsce. 6. była Patrycja Chudziak.

Wspinaczka sportowa jest w programie igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Jak ma to wyglądać, jakie są związane z tym problemy wyjaśniał nam ostatnio Marcin Dzieński - czytaj tutaj.

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Marcin Dzieński pobiegł po ścianie po tytuł mistrza Europy - Gazeta Krakowska